jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۶۶۲۱۴   ۰۳ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

بیش از ۵۰ نفر از چهره‌های برجسته در عرصه سیاست خارجی، امنیتی و اطلاعاتی آمریکا در بیانیه‌ای از رویکرد فاقد دیپلماسی ترامپ در تعامل با ایران انتقاد کرده و ضمن تاکید بر لزوم بازگشت به برجام، اتکا به تحریم را بی‌اثر خواندند.

به گزارش مهر به نقل از پولیتیکو، این افراد در بیانیه خود، آنچه را خطر جنگ احتمالی با ایران خواندهاند به ترامپ گوشزد و تاکید کردند تنها راه اجتناب از چنین درگیریای، تعامل با ایران از راه دیپلماسی و نه صرفاً تحریم است. این بیانیه خواستار بازگشت ترامپ به توافق هستهای در راستای حمایت از اقدامات جامعه بینالملل برای مهار فعالیتهای هستهای ایران است.

در میان امضاکنندگان این بیانیه نام مادلین آلبرایت وزیر خارجه اسبق، جیمز کلپر رئیس سازمان امنیت ملی اسبق و پل اونیل رئیس خزانهداری اسبق آمریکا به چشم میخورد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: سیاست پیشنهادی دولت ترامپ مبنی بر تغییر نظام ایران بازتابی از افکار واهی و تفسیر ناقص اطلاعات از میزان آسیبپذیری این کشور است. تهاجم آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ میلادی یادآور ناتوانی ما در ارزیابی دقیق تاثیر بلندمدت اقدامات آمریکاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر