jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۵۷۱۴۷ ۱۳ مرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

دکتر الهه صادقی، جراح و دندانپزشک در گفت‌وگو با فارس، در ارتباط با تحلیل شدید استخوانی و امکان ایمپلنت در این افراد اظهار کرد: افرادی که دندان کشیدن آنها تا زمان کاشت ایمپلنت فاصله‌ای بیش از یک سال وقفه دارد اغلب دچار تحلیل‌رفتن استخوان می‌شوند که اگر این فاصله زمانی طولانی شود استخوان بسیار کوتاه خواهد شد. وی با بیان این‌که همین امر باعث محدودیت در استفاده از ایمپلنت برای جایگزینی دندان از دست رفته خواهد شد، افزود: همچنین نزدیکی ریج استخوان به فضاهای آناتومیک فک مثل کانال عصب، سینوس‌ها، شریان و عروق فکی در زمان کاشت ایمپلنت، میزان ریسک آسیب رسیدن به این فضاهای مهم فکی را به شدت بالامی‌برد به همین دلیل پیشنهاد می‌شود این بیماران از ایمپلنت‌های پایه کوتاه استفاده کنند. صادقی افزود: استخوان اطراف ایمپلنت که نگه دارنده ریشه مصنوعی داخل استخوان است، به دلیل آسیب کمتر هنگام جراحی سریعتر بهبود می‌یابد و در نتیجه احتمال عفونت و درد کمتری دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر