jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۹۴۱۹   ۰۳ تير ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

دینا یوردانووا، پژوهشگر و مدرس دانشگاه در حوزه مطالعات فیلم از کشور بلغارستان برای تدریس یک سرفصل در دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» به ایران می‌آید. به گزارش جام‌جم، این پژوهشگر برای تدریس سرفصل آموزشی «روش‌شناسی مطالعات فیلم» در دوره آموزش عالی که مدرسه ملی سینمای ایران ترتیب داده است، شرکت می‌کند.

مدرسه ملی ایران قصد دارد به منظور ارتقای فضای نظریه، تحلیل و نقد در سینما، دوره آموزشی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» را با حضور مدرسان برجسته و منتقدان و سینماگران ملی و بینالمللی برگزار کند.

به همین دلیل از دینا یوردانووا پژوهشگر و مدرس دانشگاه در حوزه مطالعات فیلم دعوت کرده تا برای تدریس در این دوره آموزشی حضور داشته باشد. یوردانووا مدرس حوزه مطالعات فیلم در دانشگاه سنت اندروز است. تخصص ویژه او سینمای بالکان و اروپای شرقی بوده و بیشترین مطالعات یوردانووا جهانی سازی جنبههای اقتصادی و فرهنگی سینماست.

این پژوهشگر تاکنون کتابهای متعددی در حوزه صنعت و هنر فیلم تالیف کرده که به زبان های مختلف ترجمه شده است، از میان آنها میتوان به آثاری چون «سینما در حاشیه»، «مردم متحرک، تصاویر متحرک: سینما و قاچاق در اروپای مدرن» و «موضوعات مهم در یک جشنواره فیلم» اشاره کرد. ثبت نام در دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» تا تاریخ پنجم تیر تمدید شده و علاقه مندان میتوانند از طریق روابط عمومی مدرسه ملی سینمای ایران ثبتنام کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر