jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۹۱۳۴   ۰۲ تير ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

1.‌ این روزها بازار سفرهای تابستانی داغ است و خیلی‌ها ترجیح می‌دهند مسیر طولانی سفر را با هواپیما طی کنند. اگر شما هم قرار است با هواپیما به سفر بروید دانستن این نکات می‌تواند کمکتان کند تا تجربه بهتری از این سفر داشته باشید.

2. سبک سفر کنید. بار کوچکتری بردارید که بتوانید با خودتان به کابین ببرید و در فرودگاه نه معطل تحویل گرفتن چمدانتان شوید و نه نگران گم شدن وسایلتان باشید.

3. صندلی مناسب رزرو کنید. صندلیهای کنار پنجره بهترین گزینه هستند و صندلیهای عقب هواپیما امنترینشان. آمارهای موجود از تصادفات هوایی نشان میدهد که مسافران صندلیهای عقب هواپیما شانس بیشتری برای نجات داشتهاند. اما اگر با نوزاد سفر میکنید بهتر است قسمت جلو هواپیما و صندلیهای مجاور دیواره هواپیما را رزرو کنید. جلوی هواپیما فضای بیشتری وجود دارد و نشستن در این قسمت برای شما و نوزاد شما راحتتر است. یک پیشنهاد ویژه هم برای شما داریم اینکه از پروازهای شب استفاده کنید تا نوزاد شما راحتتر بخوابد.

4. برای جلوگیری از گرفتگی گوشها بر اثر فشار ایجاد شده هنگام برخاست و فرود هواپیما میتوانید آدامس بجوید یا دهان خود را باز نگه دارید.

5. باخودتان یک بالش مسافرتی همراه ببرید. ترجیحا بالش پنبهای و نه بادی.

6. اگر از رژیم غذایی خاصی پیروی میکنید غذایتان را حتما همراه ببرید چون غذای پروازهای اکونومیک برای همه مسافران مناسب نیستند.

7. یک کتاب صوتی یا الکترونیک روی موبایلتان بریزید و در طول سفر هوایی خود را با آن سرگرم کنید.

8. تمام مدت پرواز را ننشینید و در پروازهای طولانی هر از گاهی از جا بلند شوید و قدم بزنید تا خون در پاهایتان جریان پیدا کند و دچار تورم پا، کمردرد، پادرد و گرفتگی عضله نشوید.

9. بالای صندلی هواپیما دریچه هوا تعبیه شده، اما خیلیها به محض سوار شدن به هواپیما هواکش بالای سرشان را خاموش میکنند. حتی اگر سردتان باشد، بهتر است هواکش را خاموش نکنید تا باکتریهایی که در هوا جریان دارند از اطراف شما دور شوند.

10. اگر ترس شدید از پرواز دارید و برای خوابیدن در هواپیما با مشکل مواجه میشوید، بهتر است پیش از سفر به دکتر مراجعه کنید تا برای کاهش اضطرابتان یک آرامشبخش مناسب تجویز کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر