jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۸۵۳۹   ۲۹ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

عملکرد کم‌نقص علیرضا فغانی در بازی حساس آلمان و مکزیک موجی از امید در فوتبال ایران به وجود آورد که تیم داوری ایرانی تا مراحل بالای جام‌جهانی پیش خواهد رفت. اگرچه کمک‌های فغانی در یکی دو صحنه اشتباهاتی جزئی داشت؛ اما عملکرد فغانی مورد تمجید شدید کارشناسان داوری در دنیا قرار گرفته است. تقریبا همه کارشناسان داوری در دنیا او را داوری کم‌اشتباه و مسلط دانسته‌ و نمره بالاتر از 5/8 از ده به او داده‌اند و این یعنی فغانی را حتما در مراحل بالا خواهیم دید.

همچنین طبق نظرسنجی سایت رتبهبندی داوران، داور ایرانی بازی آلمان و مکزیک در صدر داوران جامجهانی ۲۰۱۸ قرار گرفت. آن هم در شرایطی که داور بازی برزیل و سوییس از این بازی نمره عجیب 6 گرفته است.

روزنامه بینالمللی فوتبال هلند نیز داور بینالمللی کشورمان را جزو بهترین داوران تا اینجای رقابتها معرفی کرد که کمترین اشتباه را در قضاوت خود در دیدار آلمان با مکزیک داشته است. کارشناسان داوری فوتبال در ایتالیا و آلمان هم قضاوت این داور ایرانی را تحسین کردهاند.

آندره آ دِ مارکو کارشناس برجسته داوری از ایتالیا که وظیفه کارشناسی داوری مسابقه تیمهای ملی آلمان و مکزیک را برعهده داشت، راجع به قضاوت تیم داوری این دیدار گفت: روی صحنهای که گفته میشود روی خدیرا خطا اتفاق افتاد، داور نزدیکترین فرد به صحنه بود و بهترین تصمیم را گرفت. او چون صحنه را دیده بود از داور ویدئویی استفاده نکرد و تصمیم درست را گرفت. تصمیم درخشان و عالی فغانی زمانی بود که در زمان برخورد توپ با دست مارکو رویس اعلام هند نکرد و رای او طبق قوانین جدید، کاملا درست بود.

یواخیم اشتیگر کارشناس داوری آلمانی هم گفت: فغانی در همه صحنهها حضور داشت و دوندگی او خوب و تصمیمهایش هم درست بود. به همین دلیل نمیتوان تقصیر این شکست را متوجه تیم داوری کرد. جدا از کاربران ایرانی، کاربران دیگر کشورها نیز در فضای مجازی با احترام از داوری فغانی حرف زدهاند. وینفرد شفر هم در پستی کوتاه اما معنادار، از قضاوت خوب فغانی تمجید کرد.

بیشتر کارشناسان داوری قضاوت فغانی را عالی و او را شایسته حضور در مراحل بالاتر دانستهاند و این امیدواری وجود دارد که این اتفاق تاریخی در فوتبال ایران ثبت شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر