مدیرعامل ایران‌ایر خبر داد

ورود ۱۱ فروند هواپیما تا پایان سال ۲۰۱۸

رئیس‌کمیسیون عمران مجلس با اشاره به وضعیت قرارداد خرید هواپیما از شرکت‌های خارجی گفت: ممکن است فقط هواپیما‌های (ATR) به شرکت‌های هواپیمایی تحویل شود.
کد خبر: ۱۱۴۳۲۵۴
احتمال تحویل ۱۳ هواپیمای ATR به ایران

به گزارش جام جم آنلاین، محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به این پرسش که پس از خروج آمریکا از برجام وضعیت قرارداد خرید هواپیما از شرکت‌های بوئینگ و ایرباس چه می‌شود؟، اظهار داشت: هر قراردادی که منعقد می‌شود، باید ضمانت اجرایی لازم را داشته باشد، اما سؤالی که پیش می‌آید این است که چرا مسئولان مذاکره‌کننده، ضمانت‌های لازم را از این شرکت‌ها دریافت نکرده‌اند؟

وی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی داخلی قرارداد خرید 100 هواپیمای ایرباس، 80 بوئینگ و 20 (ATR) را با این شرکت‌ها منعقد کرده‌اند، افزود: از 200 هواپیمایی که قرارداد خرید آنها منعقد شده، تنها 9 هواپیما، یعنی 2 هواپیمای ایرباس و 7 هواپیمای (ATR) به شرکت‌های هواپیمایی کشورمان تحویل شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: با توجه به شرایط پیش آمده ممکن است فقط هواپیما‌های (ATR) به شرکت‌های هواپیمایی تحویل شود و بعید است که هواپیما‌های ایرباس و بوئینگ به کشور تحویل شود.

نماینده مردم جهرم در مجلس خاطرنشان کرد: قرار است عباس آخوندی وزیر راه و اعضای تیم مذاکره‌کننده خرید هواپیما، در یکی از جلسات این هفته و یا هفته آتی در کمیسیون عمران حضور یابند و گزارشی از آخرین وضعیت قرارداد‌ها و تحویل هواپیما‌ها به اعضای کمیسیون ارائه دهند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها