jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۱۹۳۵ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی اورژانس کشور از مسمومیت 727 نفر و مرگ پنج نفر بر اثر استفاده از قارچ‌های طبیعی خبر داد. مجتبی خالدی با بیان این‌که هموطنان به هیچ عنوان از قارچ‌های طبیعی موجود در طبیعت استفاده نکنند، گفت: تاکنون 277 مصدوم و پنج فوتی و 77 نفر دچار عارضه حاد کبدی شدند. آخرین وضعیت مسمومیت با قارچ تا این لحظه شامل 277 مراجعه‌کننده می‌شود که 159 نفر بستری و پنج نفر فوت شده‌اند.

وی با اشاره به افرادی که در کرمانشاه به دلیل مصرف قارچ مسموم شدهاند تصریح کرد: 197 نفر به دلیل مسمومیت مراجعه کردهاند که 111 نفر بستری و پنج نفر فوت شدهاند.در استان لرستان نیز 17 نفر به دلیل مسمومیت مراجعه و شش نفر بستری شدهاند. در استان کردستان نیز 30 نفر به مرکز درمانی مراجعه و 12 نفر بستری شدهاند.

همچنین در استان آذربایجان غربی 17 نفر به مراکز درمانی مراجعه و 14 نفر بستری شدهاند. در استان زنجان 16 نفر مراجعه و تمامی آنها بستری شدهاند./ ایلنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر