jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۸۷۸۴ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

رهبر انقلاب در دیدار هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان:

باید دست هنرمندکارگر ایرانی را بوسید

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در آستانه روز کار و کارگر، در دیدار هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان، اصلی‌ترین طراحی کنونی برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی را جنگ اقتصادی دانستند و با تأکید بر این‌که تنها راه مقابله با این جنگ، حمایت از کالای ایرانی و تکیه بر توانایی‌ها و ظرفیت‌های داخلی و چشم ندوختن به بیگانگان است،گفتند: وظیفه دولت و مسئولان، برطرف کردن مشکلات و موانع کارآفرینان و کارگران و افزایش ظرفیت تولید واحدهای تولیدی است و وظیفه مردم نیز تصمیم و عزم جدی برای خرید کالای ایرانی است.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به جنگ و ناامنی و خونریزی ناشی از حضور آمریکا در منطقه تأکید کردند: آن کسی که باید از منطقه غرب آسیا خارج شود، آمریکاست و نه جمهوری اسلامی و همانگونه که چند سال قبل گفتم، دوران «بزن، دررو» تمام شده است.

حضرت آیتا... خامنهای در این دیدار با گرامیداشت عید بزرگ نیمه شعبان و با تأکید بر لزوم مغتنم شمردن ایام پربرکت و معنوی ماه شعبان، گفتند: نیمه شعبان مظهر امید به آینده و امید به وعده تخلفناپذیر الهی برای اصلاح نهایی جهان و تغییر شرایط ظالمانه کنونی بهوسیله حضرت صاحبالزمان(عج) است.

تولیدات ممتاز داخلی

ایشان در ادامه، نیروی انسانی بخش تولید بویژه کارگران را ثروتی عظیم خواندند و افزودند: مهمترین ویژگی نیروی کار در ایران، این است که هنر و اندیشه و انگیزه و خلاقیت او از سطح متوسط جهانی بالاتر است. رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به بازدید چند ساعته عصر یکشنبه خود از نمایشگاه محصولات ایرانی در حسینیه امام خمینی(ره)، تأکید کردند: به رغم همه فشارها و تحریمها و همه مشکلاتی که مستکبران ایجاد میکنند اما تولیدات داخلی که در این نمایشگاه عرضه شده بود، برجسته و ممتاز بود و باید در مقابل نیروی کار ایرانی سر تعظیم فرود آورد و به همین دلیل باید دست هنرمند کارگر ایرانی را که یکی از بهترین کارگران دنیاست، بوسید.

حضرت آیتا... خامنهای افزودند: با وجود این برجستگی و هنرمندی نیروی کار ایرانی، اما متأسفانه عدهای در داخل، حمایت از کالای ایرانی را یا باور نمیکنند یا به آن عمل نمیکنند.

ایشان حمایت از کالای ایرانی را به معنای حمایت از نیروی کار و تولید داخل دانستند و خاطرنشان کردند: این حمایت، همه جانبه و بر عهده مسئولان و همچنین مردم است.

وظیفه دولت، برطرف کردن موانع است

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به گلایهها و مشکلاتی که از جانب تولیدکنندگان و کارگران مطرح میشود، گفتند: وظیفه دولت و مسئولان برای حمایت از کالای ایرانی، برطرف کردن کامل موانع همچون مشکلات بیمه، بانکی، مالیاتی و کمبود نقدینگی است.

حضرت آیتا... خامنهای تأکید کردند: اگر این مشکلات برطرف شوند، دیگر شاهد آن نخواهیم بود که کارخانهای با یک سوم ظرفیت خود کار کند، زیرا خالی بودن ظرفیت یک کارخانه به معنای بیکاری متراکم در داخل است.

ایشان با تأکید بر اینکه حمایت از کالای ایرانی، مانع بیکاری کارگران خواهد شد و زمینه اشتغال جوانان تحصیلکرده را نیز در بخشهای مختلف تولید فراهم خواهد کرد، گفتند: وظیفه مردم در حمایت از کالای ایرانی تصمیم جدی برای خرید تولیدات داخلی است.

رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از خرید کالای خارجی بهرغم وجود مشابه با کیفیت داخلی، افزودند: چرا عدهای بر خرید کالای خارجی اصرار دارند، این چه بدفهمی و مرضی است؟ همه دستگاههای دولتی و همچنین همه مردم باید تصمیم بگیرند از کالای ایرانی استفاده کنند.

میدانند در جنگ نظامی به نتیجه نخواهند رسید

حضرت آیتا... خامنهای یکی از نتایج حمایت از کالای ایرانی را جلوگیری از تبعات اجتماعی، امنیتی و اخلاقی ناشی از بیکاری دانستند و خاطرنشان کردند: حمایت از کالای ایرانی، یکی از بهترین و مؤثرترین شیوههای مقابله با طراحی اقتصادی دشمنان است، زیرا آنان متوجه شده اند در جنگ سخت و نظامی به نتیجه نخواهند رسید.

ایشان افزودند: البته من در چند سال قبل و در زمان رئیس جمهور دیگر آمریکا که همانند رئیس جمهور فعلی بداخلاق و هجوگو بود، گفتم که دوران «بزن دررو» گذشته است و میدانند که اگر وارد درگیری نظامی با ایران شوند
چند برابر ضربه خواهند خورد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: آنها اکنون تمرکز خود را بر جنگ اقتصادی و جنگ فرهنگی گذاشتهاند و اتاق جنگ اقتصادی با نظام جمهوری اسلامی، وزارت خزانه داری آمریکاست.

حضرت آیتا... خامنهای با تأکید بر اینکه راه مقابله با جنگ اقتصادی، تکیه بر تواناییها و ظرفیتهای داخلی است گفتند: من معتقد به قطع ارتباط با دنیا نیستم اما تکیه به بیرون مرزها نیز غلط اندر غلط است.

ایشان افزودند: ما حتماً باید با هوشیاری و زرنگی و جدیت با دنیا ارتباط داشته باشیم اما این را هم بدانیم که دنیا فقط آمریکا و چند کشور اروپایی نیست، دنیا بزرگ است و باید با کشورهای مختلف ارتباط داشت.

باید به نیروی داخلی چشم دوخت

ایشان تأکید کردند: ارتباط با دنیا به معنای چشم دوختن به عنصر خارجی نیست بلکه باید به نیروی داخلی چشم دوخت.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: اگر مردم ببینند که مسئولان اصرار دارند مشکلات را با تکیه بر ظرفیتهای داخلی حل کنند، مشکلات و سختیها را نیز تحمل خواهند کرد، بنابراین مسئولان توجه داشته باشند که نباید به خارج تکیه کرد.
حضرت آیتا... خامنهای یکی دیگر از شیوههای آمریکا برای مقابله با نظام آزادیخواه و مستقل جمهوری اسلامی ایران را تحریک برخی دولتهای کمفهم منطقه و ایجاد اختلاف و درگیری در درون منطقه دانستند و گفتند: آمریکاییها تلاش دارند با تحریک سعودیها و برخی کشورهای منطقه، آنها را در مقابل جمهوری اسلامی قرار دهند اما اگر آنها عقل داشته باشند نباید فریب آمریکا را بخورند. ایشان با تأکید بر اینکه آمریکاییها میخواهند هزینه مقابله با نظام جمهوری اسلامی و ملت مقتدر ایران را خودشان متحمل نشوند و آن را به دوش برخی دولتهای منطقه بیندازند، افزودند: برخی کشورهای منطقه بدانند، اگر با جمهوری اسلامی ایران روبهرو شوند، قطعاً ضربه و شکست میخورند.

پای آمریکا از منطقه قطع خواهد شد

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ناامنی و جنگ و درگیری ناشی از حضور آمریکا در منطقه غرب آسیا تأکید کردند: به همین دلیل باید پای آمریکاییها از این منطقه قطع شود و باید از منطقه غرب آسیا بیرون بروند. حضرت آیتا... خامنهای با تأکید بر اینکه آن کسی که باید از منطقه بیرون برود، آمریکاست و نه جمهوری اسلامی ایران، افزودند: ما اهل اینجا هستیم و خلیج فارس و غرب آسیا، خانه ماست اما شما، بیگانه و بهدنبال اهداف خباثت آمیز و ایجاد فتنه هستید. ایشان تأکید کردند: بدانید، آمریکا و برخی کشورهای نظیر آن، پایشان از این منطقه قطع خواهد شد.

2 شکایت تولیدکنندگان

رهبر انقلاب اسلامی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع واردات بیرویه و همچنین قاچاق کالا اشاره کردند و گفتند: شکایت و گله بسیاری از تولیدکنندگان و سرمایهگذاران و کارگران همین دو موضوع است که دولت باید با این مقوله مقابله کند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آقای ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان گزارشی از سیاستها و اقدامات این وزارتخانه برای بهبود وضعیت کارگران، ایجاد اشتغال و فقرزدایی، گفت: میتوانیم کالای ایرانی را به چنان سطحی از کیفیت و رقابتپذیری در دنیا برسانیم که بتواند سهمی شایسته از بازارهای جهانی را از آن خود کند. آقای ربیعی برنامه سال جاری وزارت کار را توسعه امنیت شغلی کارگران و ثبات مشاغل خواند و افزود: با تمام توان برای بهبود سیاستهای اشتغال و افزایش قدرت خرید کارگران عمل خواهیم کرد.

دست روی شانه کالای ایرانی

رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر روز یکشنبه به مدت دو ساعت و نیم از نمایشگاه کالای ایرانی در حسینیه امام خمینی(ره) بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی دفتر مقام معظم رهبری، در این بازدید که آقای ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حضور داشت.
حضرت آیتا... خامنهای از 77 غرفه تولیدات ایرانی در بخشهای مختلف از جمله لوازم خانگی، نوشتافزار، پوشاک و منسوجات، مواد غذایی، دارو و تجهیزات پزشکی، لوازم آرایشی و بهداشتی، وسایل کودک، لوازم خودرو و وسایل صنعتی و ساختمانی دیدن کردند و از نزدیک در جریان ظرفیتها و توانمندیهای تولیدکنندگان، مسائل و دغدغههای آنان و نیز میزان استقبال مردم از کالاهای ایرانی قرار گرفتند.

مهمترین دغدغه تولیدکنندگان، واردات بیرویه و قاچاق بود و درخواستها و پیشنهادهایی در خصوص اصلاح قوانین و حذف موانع در بخش تولید، تقویت حمایت مالی از واحدهای تولیدی و کمک به تبلیغ و معرفی کالای ایرانی بیان کردند.

رهبر انقلاب اسلامی نیز با قدردانی از تولیدکنندگان ایرانی و تحسین کیفیت محصولات موجود در نمایشگاه، بر لزوم جلوگیری از واردات بیرویه و مبارزه با قاچاق تأکید و دستوراتی برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان صادر کردند. ایشان از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستند حل مشکلات منعکسشده در این بازدید را بهطور جدی در دولت دنبال کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر