jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۸۱۳۶ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

فدراسیون شطرنج از میان دو گزینه خارجی مورد نظر برای هدایت تیم ملی در رویدادهای پیش‌رو با «ایوان سوکولوف» به توافق رسید.

مذاکره با گزینههای خارجی برای سپردن هدایت تیم ملی به یکی از آنها، از مهمترین برنامههای فدراسیون شطرنج در دو سه ماه پایانی سال گذشته بود.

ایوان سوکولوف از هلند و یوگنی میروش نیچنکو از اوکراین گزینههای اصلی فدراسیون شطرنج برای هدایت تیم ملی شطرنج بودند. مذاکره با این دو گزینه در نهایت به توافق با سوکولوف منجر شده است.

ایوان سوکولوف که پیش از این هم هدایت ملیپوشان شطرنج ایران را بهعهده داشت، 22 اردیبهشت به ایران سفر میکند.

وی در آغاز دور جدید همکاری با فدراسیون شطرنج برای مدت دو هفته در کنار ملیپوشان خواهد بود. سپس مذاکرات دوبارهای برای ادامه همکاری و تمدید قرارداد صورت خواهد گرفت. آخرین همکاری سوکولوف هلندی و فدراسیون شطرنج در جریان رقابت های 2016 قهرمانی زنان جهان در ایران انجام شد.

میترا حجازیپور، سارا سادات خادمالشریعه و آتوسا پورکاشیان، نمایندگان ایران در این رقابتها بودند که با هدایت این مربی هلندی به مصاف حریفانشان رفتند. پیش از آن هم تیم ملی شطرنج ایران با هدایت سوکولوف در المپیاد جهانی باکو شرکت کرده بود و موفق به کسب بهترین نتیجه تاریخ شطرنج ایران شده بود.

در این رقابتها تیم ایران با کسب جایگاه شانزدهم در میان 180 کشور شرکت کننده، قهرمان گروه B شد. مسابقات جام ملتهای آسیا (خرداد 97ـ بنگلادش) و المپیاد جهانی (مهر 97ـ گرجستان) دو رویدادی هستند که تیم ملی شطرنج مردان ایران باید در آن شرکت کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر