jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۷۶۷۴ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

سه مرد که به شیوه خفه‌کنی از زنان و مردان درمحله‌های شهر تهران سرقت می‌کردند در جریان تحقیقات پلیسی شناسایی شدند. متهمان زمانی که با مقاومت مالباختگان روبه‌رو می‌شدند با چاقو آنها را زخمی می‌کردند.

به گزارش جامجم، 22 اسفند سال گذشته زن جوانی با حضور در شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران از دو سارق شکایت کرد.

شاکی به بازپرس رسولی گفت: ظهر روز گذشته فرزندم را به آموزشگاه زبان انگلیسی بردم. ساعت
14 و 30 دقیقه از خانه بیرون زدم و پیاده به سمت آموزشگاه در حوالی خیابان ملاصدرا میرفتم که فردی ناگهان از پشت سر به من نزدیک شد و دستش را به سمت صورت و گردنم انداخت و داشت خفهام میکرد، از رد بوی سیگار روی دستش متوجه شدم یک مرد است. او چاقویی را کنار پهلویم گرفت و به مرگ تهدیدم کرد. دستبند طلایم را که هفت میلیون تومان ارزش داشت دزدید. خواستم فرار کنم که او با چاقو ضربهای به انگشتم زد و آن را برید. متهم و همدستش فرار کردند و من بعد از گزارش سرقت، به درمانگاه محله رفتم و زخمم را پانسمان کردم.

تصویر چهرهنگاری سارق و همدستش در اختیار گشتهای پلیس قرارگرفت تا به محض دیدن متهمان آنها را بازداشت کنند. در جریان تحقیقات پلیسی زنان و مردان دیگری هم با حضور در پلیس آگاهی شکایتهای مشابهی را مطرح کردند که به شیوه خفهکنی پول، طلا و گوشیهای تلفن همراهشان به سرقت رفته بود. ماموران زمانی که به تحقیق از شاکیان ادامه دادند معلوم شد سارقان برخی از آنها را زخمی کردهاند.

تحقیقات نشان میداد در این سرقتها سه جوان حضور داشتهاند که یکی از آنها در بیشتر سرقتها بوده و زنان را زخمی میکرد. معلوم شد چهره دزد خشن به یک سارق زورگیر سابقه دار شباهت دارد که چند بار به اتهام مشابه به زندان افتاده و از پنج ماه پیش دوباره یک گروه جدید را برای سرقتهایش تشکیل داده است. همچنین مشخص شد او به خاطر سرقت و زورگیریهای سریالیاش تحت تعقیب چند پایگاه پلیس است. سرانجام دو روز پیش متهم زمانی که برای سرقت دیگری همراه دوستش به محله نظام آباد رفته و پس از درگیری با یک زن در صدد سرقت از او بود، ناکام ماند.

همدستش گریخت و او که از سوی مردم بشدت کتک خورده بود، بازداشت شد. متهم در پلیس آگاهی بازجویی شد و اعتراف کرد با دو دوستش که فراری و سابقهدار هستند به شیوه خفهکنی به زنان و مردان حمله کرده و پول، طلا و گوشیهای آنها را دزدیده اندو در جریان سرقتها برخی زنان مالباخته را زخمی کردهاند. تاکنون متهم به ده فقره دزدی خشن اعتراف کرده است. تعداد شاکیان نشان میداد که این متهم و دو همدستش که تحت تعقیب پلیس هستند به سرقتهای بیشتری دست زدهاند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر