jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۷۵۸۵ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

رهبر اپوزیسیون ارمنستان پس از لغو مذاکرات با حزب حاکم این کشور خواستار برگزاری دوباره راهپیمایی‌ها شد. این درحالی است که آمریکا طرف‌های بحران را به مذاکرات سازنده دعوت می‌کند . به گزارش رویترز، سرژ سرکسیان، نخست وزیر ارمنستان روز دوشنبه و پس از دو هفته تظاهرات خیابانی و درخواست‌ها برای کناره‌گیری، از سمتش استعفا کرد.

نیکول پاشینیان، رهبر معترضان در پیامی ویدئویی در فیسبوکش گفت: حزب جمهوریخواه به دنبال نفع بردن از استعفای سرکسیان است و میخواهد در قدرت بماند. ما نمیتوانیم با انتصاب شخصی از سوی این حزب به عنوان نخست وزیر موافقت کنیم و نمیتوانیم اجازه دهیم این سیستم فاسد به حیات ادامه دهد. از معترضان میخواهم به خیابانهای ایروان بیایند و این انقلاب مخملی را به پایان برسانند. قرار بود دیروز پاشینیان با حزب حاکم مذاکراتی را آغاز کند، اما این مذاکر ه لغو و وی خواستار برگزاری راهپیمایی شد.

درهمین حال هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره تحولات ارمنستان گفت کشورش از تمامی طرفها در ارمنستان میخواهد وارد مذاکراتی سازنده برای تضمین گذار سیاسی مسالمتآمیز شوند. / ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر