jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۳۶۴۳۰   ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

بنیاد پژمان جوایز بهترین کارگردانی فیلم اول و بهترین فیلم از نگاه منتقدان را اهدا خواهد کرد و در طول جشنواره نیز این بنیاد چند ویدئو از هنرمندان معاصر را به نمایش خواهد گذاشت.

به گزارش جام‌جم، این رویداد تحت پلتفرم اتاق در کاخ جشنواره برپاست و به انتخاب سهراب کاشانی و نریمان حامد آثاری از هنرمندانی چون رضا کیانیان، طلا مدنی، رزیتا شرف‌جهان، امیرعلی قاسمی، مریم امینی، گلناز اسماعیلی، بهرنگ صمدزادگان، ساسان ابری، علی اتحاد، نازگل انصاری نیا، یوشا بشیر، علی‌یار راستی، سهراب کاشانی، جاوید قائم‌مقامی، سیاوش نقشبندی، حامد صحیحی و مملی شفاهی را به نمایش می‌گذارد. پلتفرم اتاق در حرکت بنیاد پژمان با برنامه‌ریزی مستقل برای برپایی در فضاهای خارج از بنیاد از جمله جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها طراحی شده است.

بنیاد پژمان سال 93 فعالیت خود را با تمرکز بر آثار هنرمندان معاصر ایران و جهان در چارچوب بیانیه‌ای مشخص آغاز کرد و با گذشت زمان، وظیفه خود درخصوص تعهد به فضای فرهنگی و هنری ایران را بیش از گردآوری آثار هنری و پشتیبانی اقتصادی از گالری‌ها و هنرمندان دانست. ایجاد سکویی ارتباطی بین هنرمندان و فراهم کردن فضایی فراتر از اطراف دست‌یافتنی‌شان در چشم‌انداز این نهاد قرار دارد.

نمایش آثار هنر معاصر، برگزاری کارگاه، دعوت از هنرمندان و کارشناسان هنری و برگزاری جلسات گفت‌وگو، تبادل هنرمندان با دیگر مراکز هنری در خارج از ایران و پشتیبانی از مطالعات فرهنگی و نشر از اهداف این بنیاد محسوب می‌شود.

این نهاد خصوصی سعی دارد همپا با محیط‌های آموزشی و فرهنگی، بستری هرچه بارورتر و خلاق‌تر برای اعتلای وضعیت فرهنگ و هنر معاصر را سبب شود. بر این اساس سه مرکز: کارخانه آرگو، ساختمان کندوان و کافه موزه هنرهای معاصر به ترتیب به‌عنوان فضای نمایشی، اقامتگاه هنرمندان و محل برگزاری جلسات سخنرانی مشغول فعالیت هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر