jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۳۴۳۹۷   ۲۴ فروردين ۱۳۹۷  |  ۱۳:۲۰

شمار شهدای «راهپیمایی بزرگ بازگشت» در غزه از ابتدا (10فروردین) و همزمان با گرامیداشت روز زمین (30 مارس) تاکنون 34 تن از جمله 3 کودک و شمار زخمی ها نیز سه هزار و 79 نفر اعلام شد.

آمار شهدای راهپیمایی غزه 34 تن اعلام شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حال 106 تن از زخمی ها همچنان وخیم است.

روز پنجشنبه در چهاردهمین روز راهپیمایی بازگشت، دو جوان فلسطینی به نام عبدالله الشحری و محمد حجیله در شرق خان یونس به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست شهید شدند.

نوار غزه در هفته های اخیرا شاهد تجمع گسترده فلسطینیان در مرزهای شرقی و شرکت در راهپیمایی موسوم به «راهپیمایی بزرگ بازگشت» است.

مردم غزه جمعه دو هفته پیش (10 فروردین) تظاهراتی را با عنوان راهپیمایی بزرگ بازگشت به مناسبت چهل و دومین سالگرد «روز زمین فلسطین» (30 مارس) آغاز کردند که ارتش رژیم صهیونیستی آن را به خاک و خون کشید. نظامیان صهیونیست با شلیک گلوله به سوی تظاهرکنندگان فلسطینی در نخستین جمعه 17 تن را شهید و بیش از هزار و 800 تن دیگر را زخمی کردند.

«روز زمین فلسطین» به نماد مقاومت فلسطینیان برابر اشغالگری صهیونیست ها در سرزمین های تاریخی فلسطین تبدیل شده است.

مقام های رژیم صهیونیستی 30 مارس سال 1976 (10 فروردین 1355) هزاران هکتار از زمین های فلسطینیان ساکن در منطقه الجلیل واقع در شمال فلسطین اشغالی را مصادره کردند. در پی این اقدام غاصبانه، مردم فلسطین دست به اعتصاب غذا و تظاهرات اعتراض آمیز زدند.

فلسطینی‌ها همه ساله در روز 30 مارس به مناسبت گرامیداشت روز زمین، راهپیمایی برگزار می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر