jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۳۲۷۹۷   ۱۸ فروردين ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

شفر قیمت خود را بالاتر برد؛

من نبودم استقلال سقوط می‌کرد

وینفرد شفر و استقلال مشغول چانه‌زنی برای تمدید قرارداد هستند. باشگاه قصد دارد قرارداد را طولانی مدت‌تر تمدید کند و از سویی رقمی مناسب با عرف به این مربی پرداخت کند. با توجه به گرانی دلار، طبیعتا این باشگاه به ازای هر ده هزار دلاری که روی پول مربی خارجی خود بگذارد، مشکلات مالی اش بیشتر می‌شود و به همین دلیل قصد ندارد قیمت او را بالاتر ببرد.

شفر برای قرارداد فصل جاری 300 هزار دلار دریافت خواهد کرد که با توجه به دلاری که بالای 5000 تومان رفته، رقم به بالای 1.5 میلیارد تومان میرسد. حالا تصور کنید اگر قرارداد فقط 300 هزار دلار افزایش داشته باشد و به رقم 600 هزار دلار برسد چه اتفاقی خواهد افتاد؛ قرارداد بالای سه میلیارد تومان میشود! شفر میگوید او گناهی به خاطر گرانی دلار ندارد و پولی میخواهد که زیاد نیست. او آماری از قرارداد مربیان خارجی لیگ برتر گرفته و متوجه شده 600 هزار دلار برایش کم است و باید رقمی بمراتب بیشتر بگیرد. او همچنین قصد دارد پاداشهای خوبی برای خودش در قرارداد بگنجاند به همین خاطر باشگاه استقلال سر مسائل مالی با او به توافق نرسیده است. شفر برای آنکه بازی را به نفع خود کند، در کنفرانس روز پنجشنبه خود و پیش از بازی با سیاهجامگان طوری حرف زد که به همه نشان دهد او کار بزرگی کرده و باشگاه باید مبلغ قراردادش را بیشتر کند. شفر گفت: «ما سخت کار کردهایم و نتیجه گرفتهایم. اگر باشگاهی مربیان خوبی نمیخواهد یا حتی میخواهد به یک رده پایینتر سقوط کند، آزاد است. من در مورد پرسپولیس دقیق مطمئن نیستم ولی شاید آنها دستیاران خارجی بیشتری نسبت به ما داشته باشند. ما عملکرد خوبی داریم و برای شما مثال میزنم که اگر در روزنامه یا رسانهتان کسی نتواند خوب بخواند یا بنویسد، طبعا در بین مردم مخاطبی ایجاد نخواهد شد. ضمن اینکه این را بگویم قبل از من در تیم ما اعضای کادر فنی بیشتری حضور داشتند و حتی گرانتر از مربیان فعلی بودند و شاید اگر من نبودم، استقلال یک رده به پایینتر هم سقوط میکرد!»

او در حالی از سقوط استقلال حرف زد که خیلیها میدانند این اتفاق رخ نمیداد، اما به هر حال کسی نمیتواند منکر موفقیتهای این باشگاه با شفر شود. او حتی به انتقاد از منصوریان و میک مک درموت پرداخت و بی آنکه نامی از آنها بیاورد، گفت: «حتی دستمزد مربی بدنساز قبلی قبل از اینکه به استقلال بیایم از دستمزد تمام کادر من بیشتر بوده، با این حال تیم هم آمادگی جسمانی خوبی نداشت.» کسی نمیداند میک مک درموت چه قراردادی با استقلال امضا کرد و چقدر پول گرفت ولی اگر قرارداد او از کل کادر فنی بیشتر باشد، طبیعتا قیمت چیزی بالاتر از 700 هزار دلار بوده است. شفر قرارداد سالانه با استقلال بسته ولی ساناک، کولی و پسر شفر بهصورت ماهانه از استقلال پول میگیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر