jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۲۹۵۲۵ ۲۳ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

پلیس حیات وحش سردشت، 8 میمون را از دست یک قاچاقچی‌ آزاد کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سردشت گفت: ماموران یگان حفاظت از محیط زیست سردشت، با همکاری هنگ مرزی 8 میمون را از دست قاچاقچی آزاد و این قاچاقچی میمون را دستگیر کردند.

خالد بایزیدی گفت: دلالان میمون، این زبان بستهها را از جنگلهای جنوب شرق آسیا شکار و از مسیر ایران به اروپا صادر میکنند.میمون به یکی از حیوانات خانگی پر طرفدار تبدیل شده است.اضافه کرد: متهم میمونها را که از خانواده ماکاکا و از جنس رازوس بودند، در دو جعبه کارتن مخفی کرده بود که این زبان بستهها از فرط خستگی و دوری راه دچار ضعف بدنی شده بودند.

اقلیم ایران برای زیست میمونها مناسب نیست و برخی معتقدند باغ وحش بهترین گزینه برای نگهداری این میمونهاست.البته محیط زیست سردشت تلاش میکند این زبان بستهها را به خانه خود باز گرداند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر