jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۲۷۷۷۱ ۱۶ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

محمود عباسی، معاون حقوق بشر وزیر دادگستری با بیان این که هر پزشک حداقل باید هشت دقیقه برای معاینه بیمار وقت بگذارد، گفت: این که دو بیمار را همزمان وارد اتاق معاینه می‌کنند، تخلف انتظامی و در مواردی حتی جرم است، زیرا اسرار بیمار افشا می‌شود و در معرض و منظر افراد دیگر که نباید اطلاع داشته باشند قرار می‌گیرد. این کار جرم است و شش ماه تا دو سال حبس دارد.وی افزود: اساسا قداست جامعه پزشک و حفظ حرمت پزشکی منوط به این نکته است که ارتباط سالمی بین پزشک و بیمار برقرار باشد. چه پدیده‌ای را می‌توانید مثال بزنید که بیشتر از این موضوع، ضربه کاری بر پیکره رابطه پزشک و بیمار بزند جز این که اسرار بیمار افشا شود./ ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر