پشت پرده ماجرای خودسوزی مردی در فردیس کرج در مقابل ماموران شهرداری، در تحقیقات قضایی فاش شد.
کد خبر: ۱۱۲۶۶۱۹
پشت پرده سناریوی خودسوزی نمایشی +عکس

جهانشاه‌لو، دادستان عمومی و انقلاب فردیس درباره انتشار فیلمی از خودسوزی فردی که در فضای مجازی منتشر شده بود، گفت: پس از انتشار این فیلم، دستور قضایی برای مشخص شدن جوانب حادثه آغاز شد که در بررسی‌ها آشکار شد این خودسوزی از پیش طراحی شده بوده تا از ادامه تخریب مغازه تجاری در حال احداث به صورت غیرمجاز توسط شهرداری فردیس جلوگیری شود.

وی افزود: این بنا به صورت غیرقانونی در حال احداث بود که ماموران شهرداری بر اساس وظایف قانونی خود، از ادامه ساخت و ساز جلوگیری می‌کنند و تذکر کتبی به متخلف می‌دهند؛ اما وی به این تذکر ترتیب اثر نمی‌دهد و ساعاتی بعد دوباره عملیات احداث بنای غیرمجاز تجاری را شروع می‌کند. با مراجعه ماموران شهرداری برای بار دوم به محل، این فرد تهدید به خودسوزی می‌کند برخلاف آنچه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بحث پلمب واحد صنفی در میان نبود. فردی که خودسوزی کرده هم هیچ مالکیت رسمی در محل ندارد و از کارکنان واحد صنفی مشاور املاک مجاور بوده است.

جهانشاه‌لو با اعلام این که پرونده قضایی در مورد این حادثه تشکیل شده، تصریح کرد: قطعا با این فرد و کسانی که این فرد ساده را ابزار خود کرده بودند برخورد قضایی خواهد شد.

برنامه‌ریزی برای یک خودسوزی

شهردار فردیس هم در این باره به جام‌جم گفت: پیش از این به مالک این ملک تذکر کتبی و شفاهی داده شده بود اما او شبانه پس از دیوار چینی، کرکره نصب کرده بود. ماموران شهرداری همراه ضابطان قضایی در محل حاضر شده بودند تا از ادامه این تخلف جلوگیری کنند که مرد میانسال با برنامه‌ریزی و برای تهدید اقدام به خودسوزی کرد.

وجود کپسول آتش‌نشانی و پتو برای خاموش کردن این فرد در محل و فیلمبرداری از این صحنه، نشان می‌دهد این کار با برنامه ریزی انجام شده است.

منوچهر غفاری افزود: این فرد بعد از خودسوزی به خاطر ترس اقدام به دویدن می‌کند که بلافاصله افراد حاضر در محل آتش را خاموش کرده و این فرد را به بیمارستان منتقل می‌کنند. او دچار سوختگی 30 درصدی شده و وضعیتش مساعد است.

وی تاکید کرد: بعد از زلزله 29 آذر امسال در ملارد، زنگ خطر درباره ساخت و سازهای غیرمجاز به صدا درآمد. اگر قدرت این زلزله بیشتر بود ما با تلفاتی در بخشی که ساخت و ساز غیرمجاز صورت گرفته روبه‌رو می‌شدیم. شهروندان توجه داشته باشند، یکی از دلایل مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز، حفظ جان آنها در برابر حوادث طبیعی است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها