jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۲۶۲۳۲   ۱۰ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

شیرین عبدالوهاب، خواننده سرشناس مصری به‌خاطر آنچه تمسخر رود نیل خوانده شده، به شش ماه زندان محکوم شد. شیرین که در دادگاه حضور نداشت می‌تواند درخواست کند که در حکم صادره تجدیدنظر شود. پیشتراتحادیه موسیقیدانان مصر شیرین را از اجرای کنسرت در مصرمنع کرده بود.

به گزارش فرارو،دلیل محکومیت این خواننده انتشار ویدئویی از کنسرتی بود که یک سال پیش در شارجه داشت. در این کنسرت ازاو خواسته شد تا آهنگ «ماشربتش من نیلها» (از نیل نمینوشی؟) را اجرا کند.

شیرین در پاسخ به این درخواست به شوخی گفت «خوردن آب نیل باعث میشود تب حلزون بگیرم.» تب حلزون، بیماری است که از تماس با آب آلوده به انگل ناشی میشود. شیرین همچنین توصیه کرد به جای آب نیل، آب معدنی مصرف شود.

پاسخ شیرین که درشبکههای اجتماعی انتشار یافته باعث شد از سوی برخی به میهنستیزی و تمسخر مصر متهم شود و گروهی هم از او حمایت کردند. از آن زمان تاکنون شیرین بارها از «شوخی احمقانه» خود پوزش خواسته است.

اما اتحادیه موسیقیدانان مصر گفته است که پس از بررسی این ویدئو، تصمیم گرفته فعالیت شیرین را بهخاطر «تمسخر ناعادلانه مصر عزیز ما» به حالت تعلیق در آورد. حال این خواننده مصری با حکم شش ماه زندان روبهروست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر