jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۲۵۵۲۹   ۰۸ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

اجرای استانداردهای جدید خودرو که قرار بود از دی‌ماه سال آینده شروع شود و بر مبنای آن تولید خودروهای قدیمی مثل پراید، پژو و سمند متوقف شود، همان طور که انتظار می‌رفت به عقب افتاد.

این خبر را دیروز معاون وزیر صنعت در امور صنایع در یک نشست خبری اعلام کرد.

محسن صالحینیا از دستور وزیر صنعت برای بازنگری در اجرای استانداردهای 85 گانه خودرو از دی 97 خبر داد و گفت: این تصمیم با موافقت رئیس سازمان استاندارد اتخاذ شده است.

وی گفت: وزیر صنعت تاکید داشت در زمینه استانداردهای ایمنی و عملکردی، آخرین استانداردهای مصوب اجرایی شود، ولی در مورد استانداردهای اختیاری یا مواردی که خودروسازان اعلام میکنند توسط طرفهای اروپایی اجرا نمیشود، قرار شد بازنگری صورت گیرد.

وی ادامه داد: مقرر شد اسناد و مدارک ارائه شود تا تصمیم جدیدی اتخاذ شود تا تولید نیز با مشکل روبهرو نشود.

به گفته معاون وزیر صنعت، این تصمیم در جلسهای با حضور رئیس سازمان استاندارد اتخاذ شده است. وی در ادامه با اشاره به جلسه اخیر برگزار شده با خودروسازان و قطعه سازان نیز عنوان کرد: برای کاهش قیمت تمام شده تولید قطعات قولهایی را به قطعهسازان دادیم که یکی از آنها پرداخت ارز مبادلاتی برای واردات برخی مواد که وارداتشان اجتنابناپذیر است، بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر