jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۲۴۵۴۵   ۰۵ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مطالعات جدید نشان می‌دهد50 درصد علل ناباروری مربوط به مردان است .

دکتر علیرضا خردمند، متخصص کلیه و مجاری ادرار گفت: نیمی از جمعیت کشور مردانی هستند که باید سلامت آنها را جدی گرفت.نحوه زندگی، عوامل محیطی، آلودگیهای محیطی، نوع تغذیه و چاقی بهعنوان عوامل موثر در ناباروری شناخته میشود. بیماریهای ژنتیک و سیستمیک همچون دیابت و سرطانها نیز در ناباروری مردان اثرگذار هستند.البته با پیشرفت چشمگیر که در زمینه باروری حاصل شده است، عمده ناباروری مردان قابل درمان است.

20 درصد سکتههای مغزی کشور در جوانها

حدود 20 درصد از سکتههای مغزی کشور ما در افراد جوان اتفاق میافتد.

دکتر فرامرز امیری، متخصص مغز و اعصاب با اشاره به این که شایعترین علت سکته مغزی در کودکان و نوزادان، بیماریهای مادرزادی است، گفت: سکته مغزی میتواند حتی در نوجوانان و نوزادان نیز اتفاق بیفتد که در چنین شرایطی ما بهدنبال عوامل غیراکتسابی هستیم؛ عواملی که میتواند مادرزادی باشد. معمولا سندرمهایی که ما در بیماران میبینیم، سندرمهای شریان و ورید هستند.

عضو هیأت رئیسه انجمن مغز و اعصاب ایران افزود: عوامل مؤثر بر سکته مغزی، ژنتیک و محیط هستند. ما نمیتوانیم روی عوامل ژنتیک تأثیر داشته باشیم. اما عوامل محیطی مانند چربی خون بالا، کمتحرکی، قند خون بالا و رژیم غذایی نامناسب هستند که میتوانیم با کنترل آنها، ریسک ابتلا به سکته مغزی را کاهش دهیم. / مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر