jamejamonline
بازار عمومی کد خبر: ۱۱۲۰۷۰۳   ۱۹ بهمن ۱۳۹۶  |  ۰۹:۳۵

با توجه به اینکه هم اینک بازار خودروی ایران از نظر حضور شاسی بلندهای شهری و کاربردی، به شدّت اشباع شده و انواع مختلفی از این کلاس خودرو در آن موجود هستند، طبعاً یکی از سوالات مبتلا به در این وضعیت، انتخاب و خرید بهترین محصول شاسی بلند است.

بهترین شاسی بلند زیر 100 میلیون تومان

مسئله قیمت نیز در صدر ملاک های انتخاب این بهترین شاسی بلند ها قرار می گیرد لذا می توان با تعیین یک سقف قیمت در بازار کنونی، بازه این انتخاب دشوار را محدود کرد و به نتیجه مطلوب دست یافت.

شاید متداولترین سوال در بین مخاطبان این قسمت از بازار این باشد که با 100 میلیون چه ماشین شاسی بلندی بخریم لذا می توان با در نظر گرفتن بودجه ی یاد شده، امر انتخاب بهترین شاسی بلند های زیر 100 میلیون تومان را به خوبی بررسی و مدیریت نمود.

بهترین شاسی بلندهای زیر 100 میلیون تومان

طبق آمار های سازمان استاندارد ملّی ایران طی دو تا سه سال گذشته، شمار شاسی بلند های بازار خودروی ایران افزایش یافته و تنها در دو سال 95 و 96، 16 محصول در این رده به بازار ایران وارد شده اند.

در گزارشی که همین سازمان در اواخر سال 1395 در باره ی رضایت مشتری ایرانی از وجوه کیفی خودروهای شاسی بلند وارداتی تنظیم نموده است، نام 10 خودرو در صدر انتخاب ها به چشم می خورد که گویا حدنصاب فاکتورهای کیفی مورد نظر را احراز کرده و یا طبق سلایق و امکانات مشتریان ایرانی به عنوان خودروهای مناسب شناخته شده اند.

چانگان CS35 دنده اتوماتیک و دستی

این شاسی بلند خوش استیل و جمع و جور هم اکنون با قیمت 75 میلیون تومان در نمایندگی ها ی سایپا به فروش می رسد. خرید این خودرو به صورت کارکرده قدری به صرفه تر بوده و مشتری می تواند قیمت حدود 68 تا 65 میلیون تومان اقدام به تهیه ی آن بنماید. مدل دنده دستی این خودرو نیز در نمایندگی ها قیمتی حدود 70 میلیون دارد و در بازار آزاد با قیمت های 65 تا 60 میلیون تومان معمله می شود.

هایما توربو اتوماتیک

قیمت خودروی هایما که از محصولات جدید ایران خودرو است و تولید محدودی دارد در نمایندگی های این خودرو ساز 73 میلیون تومان است. البته گردش در بازار تأثیرات اندکی بر قیمت خودرو گذاشته و در نزد فروشنده ی نمایشگاهی، قیمت خودرو تا 70 میلیون نیز کاهش می یابد.این خودرو در دو کلاس توربو و معمولی تولید می شود و علاوه بر طراحی زیبا، نیاز های یک مصرف کننده ی شهری را نیز به خوبی پاسخ می دهد.

چری تیگو 5

محصول دیگری از خودروساز چینی چری که توسط کارخانه ی مدیران خودرو مونتاژ و عرضه می شود. قیمت این محصول در نمایندگی ها، 97.700.000 تومان است. حضور در بازار مبادلات، قیمت آن را به 92 میلیون تومان کاهش می دهد. ضمن اینکه مدل کارکرده ی ان هم اکنون به قیمت 88 میلیون تومان به فروش می رسد.

جک S5 اتوماتیک و دنده دستی

خودروی عرضه شده توسط کرمان خودرو که در نظر سنجی های سازمان ملّی استاندارد مقام پنجم را احراز کرده و با قیمت 88 میلیون در مدل اتوماتیک و 84.400.000 تومان در مدل دنده دستی در نمایندگی های کرمان خوردو به فروش می رسد. در بازار مبادلات آزاد خودرو، مبلغ 82 میلیون تومان برای یک جک اس 5 دنده اتوماتیک پرداخت شده است.

هاوال M4

این محصول پرفروش کمپانی گریت وال در ایران نیز خریداران خاصی دارد. طبق گزارش اخیر سازمان ملّی استاندارد این خودرو نیز در لیست 10 شاسی بلند برتر زیر 100 میلیون تومان قرارگرفته است.

قیمت مدل صفر کیلومتر آن که در سال 2016 تولید شده، بین 50 تا 51 میلیون در نوسان بوده و مدل کارکرده ی آن نیز با قیمتی حدود 47 تا 49 میلیون تومان مبادله شده است.

ام وی ام X22

این محصول نیز از مدل های عرضه شده توسط مدیران خودرو بوده و در کلاسی بینابین، شاخصه های یک هاچ بک بزرگ و یا یک شاسی بلند کوچک را داراست.

جایگاه آن در لیست ارائه شده توسط سازمان ملّی استاندارد، جایگاه هشتم می باشد.

قیمت مدل دنده دستی آن 56.700.000 تومان و مدل اتوماتیک آن دارای قیمتی حدود 66.200.000 تومان است البته مبادلات بازار آزاد، قیمت های ذکر شده را با نوسانی یک میلیون تومانی در هر کلاس (اتوماتیک و دستی) مواجه می کند.

ام وی ام X33

شاسی بلند محبوب مدیران خودرو که چند سالی است مشتریان ایرانی را جذب کرده و همچنین به خوبی راضی نگه داشته است.

مدل دنده اسپرت این خودرو که هم اکنون با پسوند S در بازار عرضه می شود، به قیمت80 میلیون تومان فروخته می شود.

مدل معمولی این خودرو قیمتی نزدیک به 73.5 میلیون دارد. مبادلات بازار آزاد نیز در قیمت این محصول بی اثر نیست وقیمت ام وی ام ایکس 33 در این بازار تا 67 میلیون تومان بر آورد شده است البته نکته جالب توجّه این است که رتبه این محصول در رده بندی سازمان ملّی استاندارد، رتبه دهم از 10 شاسی بلند برتر سال 95 است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: