jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۱۵۹۸۹   ۰۴ بهمن ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

فخری: کارمان در جام جهانی سخت است

چشم آمریکا و آلمان به سکوی زیر پای ایران

پیمان فخری، سرمربی تیم ملی شمشیربازی در خصوص آمادگی شمشیربازان اسلحه سابر ایران برای حضور در جام جهانی ایتالیا، گفت: در حال حاضر شرایط آمادگی بازیکنان واقعا خوب است. علی پاکدامن رنک سیزده جهان را دارد و مجتبی عابدینی چهاردهم جهان است.

محمد رهبری و محمد فتوحی هم به ترتیب در ردههای 30 و 33 رنکینگ جهانی قرار دارند. حضور هر چهار سابریست ایران در بین 33 نفر نخست جهان سبب شده ما در بخش تیمی رنک شش دنیا را در اختیار داریم و باید از این جایگاه طلایی در جام جهانی دفاع کنیم. جام جهانی ایتالیا اولین رقابت در سال 2018 است و همه تیمها با تمام توان حاضر میشوند. همه تیمهای جهان کار میکنند و این گونه نیست که به هر مسابقهای که میرویم حتما باید مدال بگیریم. فخری درباره حریفان ادامه داد: شرایط واقعا سخت است. بیشتر کشورهای اروپایی بالاتر از ما در شمشیربازی صاحب سبک هستند و ما بتازگی به جمع بزرگان شمشیربازی راه یافتهایم. جایگاهی که هم اکنون داریم سخت به دست آمد و تلاش میکنیم این جایگاه را حفظ کنیم. تیمهای قدرتمندی از جمله آمریکا، آلمان و فرانسه پایینتر از ما قرار دارند و به شدت در تلاش هستند که جایگاه ششمی را از ایران پس بگیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر