Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
استان ها همدان کد خبر: ۱۱۱۴۸۲۴ ۳۰ دی ۱۳۹۶  |  ۱۸:۳۰

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان همدان:

ضارب معلم آمر به معروف دستگیر شد

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان همدان گفت: ضارب معلم آمر به معروف پس از تلاش مقام‌های قضایی و ضابطان، شناسایی و دستگیر شد.

ضارب معلم آمر به معروف دستگیر شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، جعفر شهبازی گفت: ضارب معلم آمر به معروف پس تلاش مقام‌های قضایی و ضابطان، شناسایی و دستگیر شد.


وی ادامه داد: اواخر هفته گذشته ۲ مرد جوان در یکی از خیابان‌های شهر نهاوند برای ۲ خانم مزاحمت ایجاد می‌کنند که یک معلم با دیدن این صحنه، اقدام به امر به معروف می‌کند.

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان همدان افزود: آمر به معروف پس از انجام این وظیفه شرعی به سمت خانه مادر بزرگ خود که در همان حوالی بود رهسپار می‌شود، اما ۲ فرد یاد شده اقدام به تعقیب وی کرده و یکی از آن‌ها در یک مکانی خلوت با ضربات پی در پی چاقو، این معلم را مجروح و مصدوم می‌کند.

معاون سازمان‌های نظامی و قضایی ستاد احیای امر به معروف استان همدان اظهار کرد: این نهاد از دو منظر قضایی و وضعیت درمانی معلم نهاوندی، این پرونده را پیگیری می‌کند.

شهبازی با بیان اینکه فرد مصدوم به بیمارستان تهران منتقل شده، گفت: این آمر به معروف در یکی از بیمارستان‌های تهران تحت عمل جراحی قرار گرفت و طبق آخرین خبر دریافتی، وضعیت جسمی اش رو به بهبود است.

وی بیان کرد: با همکاری ضابطان و مجموعه قضایی، ضارب اصلی شناسایی و دستگیر شد و در بازجویی‌ ها به جرم خود اعتراف کرد.

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان همدان افزود: ۲ خانم حاضر در صحنه نیز شناسایی و احضار شدند و نیز به بیان جزئیات این موضوع پرداختند.

وی تاکید کرد: به منظور حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، این پرونده به صورت ویژه در دستگاه قضایی رسیدگی می‌شود و مجموعه قضایی مصمم است برابر با قانون با افراد خاطی برخورد کند.

این مقام قضایی گفت: طبق قانون، مجازات کسانی که مبادرت به اعمال مجرمانه نسبت به آمر به معروف و ناهیان از منکر می‌کنند، قابل تخفیف یا تعلیق و صدور حکم مجازات قابل تعویق نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: