jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۱۲۴۱۴   ۲۳ دی ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

فرماندار ویژه زابل گفت: شن‌های روان در کشور افغانستان کانون بحران ریزگردها در سیستان محسوب می‌شود که این مشکل باید از ولایت نیمروز افغانستان که منشأ آن است مهار شود.

شنهای روان و وجود ریزگرد و گرد و خاک در منطقه سیستان مشکلات معیشتی زیادی را برای مردم این منطقه بهوجود آورده و سالانه جمع زیادی از مردم منطقه دچار بیماریهای تنفسی و ریوی میشوند. هوشنگ ناظری اظهار کرد: سالانه قسمت زیادی از آب چاه نیمهها تبخیر میشود که باید برای برطرف کردن این مشکل چارهاندیشی شود و طرح آبرسانی با لوله در سیستان تا حدودی از این مشکل جلوگیری میکند.وی با اشاره به وجود ریزگردها در منطقه سیستان و خشک شدن تالاب هامون گفت: اجرایی شدن طرح آبرسانی با لوله به 46 هزار هکتار از اراضی دشت سیستان تا حدودی از تبخیر قسمتی از آب چاهنیمهها جلوگیری میکند. وی خاطرنشان کرد: وجود شنهای روان و ریزگردها در منطقه سیستان به زیرساختها نیز خسارت وارد میکند که نیاز است برای برطرف کردن این مشکل اقدامات اساسی انجام شود. / تسنیم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر