رونمایی از دستگاه ثبت دقیق امواج مغزی در مشهد

دستگاه پیشرفته ثبت دقیق امواج مغزی (دی.سی) حاصل تلاش محققان سه کشور ایران، آلمان و کانادا عصر پنجشنبه گذشته در مشهد رونمایی شد.
کد خبر: ۱۱۱۲۴۱۰

به گزارش ایرنا، رئیس بخش علوم و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد که طراح اصلی دستگاه مزبور است، در حاشیه رونمایی از آن گفت: با استفاده از دستگاه دی.سی، ثبت امواج مغزی با دقت و کیفیت بهتر و بدون اختلالات احتمالی صورت میگیرد.

پروفسور علی گرجی افزود: این دستگاه میتواند تمام امواج مغزی بین صفر تا صد هرتز را ثبت کند که ثبت دقیق آن نقش مهمی در تشخیص و بررسی پیشآگهی بیماریهای اعصاب و روانپزشکی دارد.

وی بیان کرد: طراحی و ساخت این دستگاه با همکاری پژوهشگران دانشگاههای ونکوور کانادا، مونستر آلمان و علوم پزشکی مشهد انجام شده است.

گرجی خاطرنشان کرد: دستگاه ثبت دقیق امواج مغزی برای نخستین بار در کشور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای تحقیقات دانشجویان راهاندازی شده است و در مرحله بعد که چند ماه به طول میانجامد، برای بیماران مورد استفاده قرار میگیرد.

وی بدون اشاره به هزینه ساخت دستگاه مزبور گفت: طراحی و ساخت این دستگاه با هزینه شخصی محققان سه کشور انجام شده است.

توسعه علوم اعصاب در سطح کشور از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یکی از ماموریتهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سالهای اخیر تعیین شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها