jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۵۰۴۴ ۳۰ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل مشارکت‌های مدنی قوه‌قضاییه با تاکید بر ضرورت توسعه‌های آموزش‌های همسرداری و مهارت‌های زندگی گفت: هم‌اکنون 11/5 میلیون دختر و پسر در سن ازدواج هستند.

به گزارش ‌تسنیم، علی‌اصغر رفاهی در همایش سازمان‌های مردم‌نهاد با اشاره به این‌که توسعه آموزش مهارت‌های زندگی، زمینه‌ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه است، بیان کرد: توسعه آموزش‌های همسرداری و مهارت‌های زندگی پیش از ازدواج در جامعه ضروری است و این امر نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و طلاق در جامعه دارد.

مدیرکل پیشگیری‌ مردمی و مشارکت‌های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌ قضاییه با اشاره به این‌که باید از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در بخش کاهش آسیب‌های اجتماعی بهره گرفت، ادامه داد: سازمان‌های مردم‌نهاد زمینه مشارکت مردم را در این بخش فراهم می‌کنند.

وی عنوان کرد: بسیاری از افراد به آموزش‌ها و مهارت‌های زندگی توجه نمی‌کنند و باید تلاش شود این آموزش‌ها در جامعه فراگیر شود. رفاهی با تاکید بر این‌که باید از ظرفیت هیأت‌های مذهبی در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی بهره گرفت، افزود: 90 هزار هیأت مذهبی و سازمان مردم‌نهاد فعال در سطح کشور وجود دارد که باید از این ظرفیت برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و کاهش جرایم بهره گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر