jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۴۹۸۸ ۳۰ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

نمایشگاه طراحی مهدی حسینی با عنوان «قصص الانبیا» در حال برگزاری است.

حسینی در این مجموعه به داستان‌های قرآنی پرداخته و روایات آشنایی را به تصویر کشیده که با وجود سادگی در ظاهر و تکنیک آثار، بیانی تاثیرگذار دارند. حسینی درباره اساس‌قراردادن داستان‌های قرآنی برای نمایشگاهش، به ایران‌آرت گفته: «داستان‌های قرآنی موضوعی است که هنرمندان از زمان ایلخانیان روی آن کار کردند و در مکتب شیراز، دوره تیموری، صفوی و قاجار هم تعداد قابل ملاحظه‌ای آثار چاپ سنگی با این مضمون دیده می‌شود. اما این موضوع تقریبا فراموش شده بود و در دوره‌های متاخر کمتر هنرمندی روی این موضوع کار می‌کرد. البته نقاشان قهوه‌خانه‌ای تعدادی از مجالس را کار کردند ولی این اقدامات هم محدود بود. وقتی دیدم در زمینه نقاشی کمتر به این موضوع توجه شده است آستین همت را بالا زدم».

این نمایشگاه هم‌اکنون در گالری ویستا در حال برگزاری است. مهدی حسینی پیش از این نیز مجموعه کلیله و دمنه را طراحی کرده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر