jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۴۶۰۳   ۲۹ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

حبیب اسماعیلی، تهیه‌کننده سینما و پخش‌‌کننده فیلم‌هایی چون «اکسیدان» معتقد است فیلم‌هایی با مضمون دفاع مقدس برای موفقیت در گیشه، ضمن برخورداری از حمایت ارگان‌های دولتی، باید در زمان مناسب اکران شوند.

حبیب اسماعیلی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: فیلم‌هایی که با مضامین دفاع مقدس ساخته می‌شوند بسیار آثار باارزشی هستند و نباید مورد بی‌توجهی نهادهای دولتی قرار بگیرند، لازم است این نهادها برای اکران آنها تبلیغات گسترده در رسانه‌ها و بیلوردها انجام دهند تا اهمیت این فیلم برای مردم نیز روشن شود.

مدیر شرکت پخش رسانه فیلمسازان با بیان این‌که فیلم‌های دفاع مقدس باید در زمان‌های مناسب اکران شود، اظهار کرد: اکنون فیلم‌هایی با ژانر کمدی فروش‌های بسیار خوب و بالای ده میلیارد تومان دارند، وقتی چنین فیلم‌هایی در پرده‌ سینما به نمایش در می‌آیند، زمان مناسبی برای اکران فیلم‌های دفاع مقدس نیست.

بازیگر فیلم سینمایی راننده تاکسی تصریح کرد: فیلم‌هایی با مضامین دفاع مقدس فروش زیر چهار و پنج میلیارد تومان دارند و به‌دلیل این‌که نهادهای دولتی از آنها حمایت نمی‌کنند، افت شدیدی پیدا می‌کنند.

به گفته اسماعیلی، امروزه هزینه‌های زیاد برای برگزاری جشنواره‌های مختلف فیلم (غیر از فیلم فجر و دفاع مقدس) در صنعت سینما صرف می‌شود که غیرضروری بوده و بهتر است این هزینه‌ها بابت حمایت از آثار سینمایی دفاع مقدس، اجتماعی و تاریخی ارزشمند و ماندگار خرج شود.

او با بیان این‌که از گذشته تاکنون برخی فیلم‌های سینمایی دفاع مقدس مورد توجه مردم قرار گرفته، افزود: فیلمساز باید با توجه به شرایط و نیاز قشرهای مختلف مردم در تهیه آثار دفاع مقدس، جذابیت ایجاد کند و می‌تواند در برخی سکانس‌ها حرکات و الفاظ طنزگونه به کار ببرد.

اسماعیلی، کمبود سالن‌ سینمایی را از مشکلات بزرگ در عدم موفقیت فروش فیلم‌های سینمایی مانند دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: حدود 100 فیلم در سال ساخته می‌شود که به‌دلیل کمبود سالن‌های سینمایی 60 فیلم به نمایش درمی‌آید.

او افزود: وقتی سینمادار به‌دلیل زمان محدود و زیاد بودن فیلم‌های پشت اکران، مشاهده می‌کند فیلمی با موضوع دفاع مقدس کمتر فروش دارد، بسرعت فیلم دیگری را جایگزین می‌کند و این مساله به تهیه‌کننده و کارگردان اثر آسیب می‌زند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد به جای برگزاری جشنواره‌های مختلف، به فکر افزایش سالن‌های سینمایی بود تا همه فیلم‌ها با مضامین مختلف اجتماعی، دفاع مقدس، خانوادگی و غیره با استقبال خوب مردم مواجه شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر