jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۴۶۰۳   ۲۹ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

حبیب اسماعیلی، تهیه‌کننده سینما و پخش‌‌کننده فیلم‌هایی چون «اکسیدان» معتقد است فیلم‌هایی با مضمون دفاع مقدس برای موفقیت در گیشه، ضمن برخورداری از حمایت ارگان‌های دولتی، باید در زمان مناسب اکران شوند.

حبیب اسماعیلی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: فیلم‌هایی که با مضامین دفاع مقدس ساخته می‌شوند بسیار آثار باارزشی هستند و نباید مورد بی‌توجهی نهادهای دولتی قرار بگیرند، لازم است این نهادها برای اکران آنها تبلیغات گسترده در رسانه‌ها و بیلوردها انجام دهند تا اهمیت این فیلم برای مردم نیز روشن شود.

مدیر شرکت پخش رسانه فیلمسازان با بیان این‌که فیلم‌های دفاع مقدس باید در زمان‌های مناسب اکران شود، اظهار کرد: اکنون فیلم‌هایی با ژانر کمدی فروش‌های بسیار خوب و بالای ده میلیارد تومان دارند، وقتی چنین فیلم‌هایی در پرده‌ سینما به نمایش در می‌آیند، زمان مناسبی برای اکران فیلم‌های دفاع مقدس نیست.

بازیگر فیلم سینمایی راننده تاکسی تصریح کرد: فیلم‌هایی با مضامین دفاع مقدس فروش زیر چهار و پنج میلیارد تومان دارند و به‌دلیل این‌که نهادهای دولتی از آنها حمایت نمی‌کنند، افت شدیدی پیدا می‌کنند.

به گفته اسماعیلی، امروزه هزینه‌های زیاد برای برگزاری جشنواره‌های مختلف فیلم (غیر از فیلم فجر و دفاع مقدس) در صنعت سینما صرف می‌شود که غیرضروری بوده و بهتر است این هزینه‌ها بابت حمایت از آثار سینمایی دفاع مقدس، اجتماعی و تاریخی ارزشمند و ماندگار خرج شود.

او با بیان این‌که از گذشته تاکنون برخی فیلم‌های سینمایی دفاع مقدس مورد توجه مردم قرار گرفته، افزود: فیلمساز باید با توجه به شرایط و نیاز قشرهای مختلف مردم در تهیه آثار دفاع مقدس، جذابیت ایجاد کند و می‌تواند در برخی سکانس‌ها حرکات و الفاظ طنزگونه به کار ببرد.

اسماعیلی، کمبود سالن‌ سینمایی را از مشکلات بزرگ در عدم موفقیت فروش فیلم‌های سینمایی مانند دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: حدود 100 فیلم در سال ساخته می‌شود که به‌دلیل کمبود سالن‌های سینمایی 60 فیلم به نمایش درمی‌آید.

او افزود: وقتی سینمادار به‌دلیل زمان محدود و زیاد بودن فیلم‌های پشت اکران، مشاهده می‌کند فیلمی با موضوع دفاع مقدس کمتر فروش دارد، بسرعت فیلم دیگری را جایگزین می‌کند و این مساله به تهیه‌کننده و کارگردان اثر آسیب می‌زند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد به جای برگزاری جشنواره‌های مختلف، به فکر افزایش سالن‌های سینمایی بود تا همه فیلم‌ها با مضامین مختلف اجتماعی، دفاع مقدس، خانوادگی و غیره با استقبال خوب مردم مواجه شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها