jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۴۵۹۵ ۲۹ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

میانمار و بنگلادش بار دیگر بر تعهد خود برای برگرداندن آوارگان روهینگیا از ماه ژانویه تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقام‌های رسمی میانمار و بنگلادش روز سه‌شنبه بار دیگر تائید کردند آوارگان روهینگیا از ژانویه به میانمار باز خواهند گشت. وزرای خارجه بنگلادش و میانمار در شهر داکا دیدار کرده‌اند تا توافق‌نامه‌ای را که 23 نوامبر بین دو کشور امضا شد، نهایی کنند. براساس این توافق‌نامه حدود سه چهارم از یک میلیون مسلمان روهینگیا که در اردوگاه‌های مرزی در بنگلادش زندگی می‌کنند، قرار است به صورت داوطلبانه به میانمار بازگردند.

وزارت خارجه بنگلادش با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: یک کارگروه جدید روند بازگشت آوارگان روهینگیا براساس جدول زمانبندی با هدف تائید هویت و آماده کردن تدارکات لازم برای بازگشت آنها را بررسی خواهد کرد. این خبر در شرایطی منتشر شده است که دید‌بان حقوق‌بشر بتازگی اعلام کرده است که از اواخر آگوست تاکنون بیش از 354 روستای روهینگیا در استان راخین به آتش کشیده شده است. این گزارش افزود: تصاویر ماهواره‌ای تائید می‌کند، در همان هفته‌ای که بنگلادش و میانمار توافق‌نامه‌ای را برای بازگشت آوارگان روهینگیا امضا کرده‌اند، ده‌ها ساختمان در روستاهای روهینگیا به آتش کشیده شده است. دید‌بان حقوق‌بشر نسبت به وضعیت امنیتی مسلمانان روهینگیا در صورت بازگشت به میانمار هشدار داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر