jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۴۵۹۵ ۲۹ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

میانمار و بنگلادش بار دیگر بر تعهد خود برای برگرداندن آوارگان روهینگیا از ماه ژانویه تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقام‌های رسمی میانمار و بنگلادش روز سه‌شنبه بار دیگر تائید کردند آوارگان روهینگیا از ژانویه به میانمار باز خواهند گشت. وزرای خارجه بنگلادش و میانمار در شهر داکا دیدار کرده‌اند تا توافق‌نامه‌ای را که 23 نوامبر بین دو کشور امضا شد، نهایی کنند. براساس این توافق‌نامه حدود سه چهارم از یک میلیون مسلمان روهینگیا که در اردوگاه‌های مرزی در بنگلادش زندگی می‌کنند، قرار است به صورت داوطلبانه به میانمار بازگردند.

وزارت خارجه بنگلادش با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: یک کارگروه جدید روند بازگشت آوارگان روهینگیا براساس جدول زمانبندی با هدف تائید هویت و آماده کردن تدارکات لازم برای بازگشت آنها را بررسی خواهد کرد. این خبر در شرایطی منتشر شده است که دید‌بان حقوق‌بشر بتازگی اعلام کرده است که از اواخر آگوست تاکنون بیش از 354 روستای روهینگیا در استان راخین به آتش کشیده شده است. این گزارش افزود: تصاویر ماهواره‌ای تائید می‌کند، در همان هفته‌ای که بنگلادش و میانمار توافق‌نامه‌ای را برای بازگشت آوارگان روهینگیا امضا کرده‌اند، ده‌ها ساختمان در روستاهای روهینگیا به آتش کشیده شده است. دید‌بان حقوق‌بشر نسبت به وضعیت امنیتی مسلمانان روهینگیا در صورت بازگشت به میانمار هشدار داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

در روزهای اخیر شاهد اقدام هماهنگ سه کشور اروپایی در احضار سفرای جمهوری اسلامی ایران بوده‌ایم و این مساله نشان می‌دهد ما دقیقا روی موضوع حساسی دست گذاشته‌ایم که این‌گونه باعث واکنش اروپایی‌ها شده‌ است.

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

از دو هفته پیش که با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورمان مواجه شدیم، این انتظار وجود داشت رفته‌رفته رشد قابل‌توجهی را نیز در موارد مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری مشاهده کنیم؛ اتفاقی که دیروز رخ داد و مجدد آمار جان‌باختگان ناشی از کرونا از مرز200 نفر در روز تجاوز کرد.

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر