رییس انجمن فیزیوتراپی ایران:

«هانیه» قطع نخاع نشده است

رییس هلال احمر کشور از با اعلام شناسایی 50 هزار خانواده زلزله‌زده در کرمانشاه از پرداخت کمک‌های نقدی به خانواده‌های آسیب‌دیده خبر داد.
کد خبر: ۱۱۰۴۰۴۵
خبری خوش برای زلزله‌زدگان کرمانشاهی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی اصغر پیوندی در جلسه بررسی وضعیت حادثه دیدگان بعد از امداد رسانی و شناسایی نیاز‌های جدید آنان و اثر گذاری امدادرسانی‌ها در کرمانشاه گفت: وظیفه هلال احمر به عنوان یک سازمان مردم نهاد ارایه امداد، نجات، اسکان اضطراری، تغدیه و درمان اضطراری است.

پیوندی ادامه داد: هلال احمر به عنوان سازمان مردم نهاد در تلاش است تا رفع تمام مشکلات زلزله زدگان کرمانشاه در کنار آنها بمانیم و تنها با اسکان اضطراری کار تمام نمی‌شود.

وی افزود: تخریب منازل و از دست دادن عزیزان اثرات جدی دارد که باید در تمام شرایط در کنارشان باشیم تا بتوانند به شرایط عادی زندگی باز گردند.

با تمام نیرو در کنار زلزله زدگان کرمانشاه هستیم

رییس هلال احمر کشور گفت: تاکنون ۵۰ هزار خانواده در مناطق زلزله‌زده شناسایی شدند که دارای دفترچه امدادی هستند و اقلام ۷۲ ساعته و اقلام یک ماهه در بین زلزله زدگان توزیع شده است.

پیوندی ادامه داد: مردم در این کار بسیار همراه بودند و تا کنون ۵۵ میلیارد تومان به حساب هلال احمر از طریق مردم واریز شده است؛ و مردم عزیز کشور ۲۰ هزار تن اقلام امدادی و تغدیه‌ای هم برای کمک به زلزله زدگان اهدا شده است.

اگر بخواهیم که حضور مردم با حادثه‌های دیگر مقایسه کنیم در مقایسه با زلزله ورزقان کمک‌های مردم ۲/۵ برابر شده است این نشان حضور پر رنگ مردم و همچنین اعتماد بیشتر به سازمان هلال احمر است.

هدیه ۵ میلیون تومانی به زلزله زدگان کرمانشاه

رییس هلال احمر تصریح کرد: دست کم ۵ میلیون تومان هدیه نقدی به سرپرست‌های خانوار و افرادی که اعضای خانواده شان را ازدست دادند هدیه داده می‌شود.

پیوندی با بیان اینکه در عملیات آواربرداری که توسط نیرو‌های امدادی صورت گرفت حدود ۳ هزار نفر از زیر آوار‌ها نجات پیدا کردند افزود: از محل کمک‌های مردمی به نوزادانی که تازه متولد شدند نیز ۵ میلیون تومان تعلق می گیرد.

وی هم چنین به برنامه‌هایی در خصوص عید نوروز اشاره کرد و گفت: کمک‌های هلال احمر تا زمانیکه که مردم به شرایط عادی باز گردند ادامه دارد و بر اساس گزارش بنیاد مسکن به افرادی که خانه هایشان تخریب شده است فرش یخچال و تلویزیون اهدا می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها