jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۳۱۰۴ ۲۵ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

تحقیقات جدید نشان می‌دهد موبایل و وای‌فای با ایجاد اشعه‌های غیر یونیزه حوزه‌های مغناطیسی خطر سقط جنین در زنان باردار را افزایش می‌دهند.

به گزارش تلگراف، تحقیقات جدید نشان می‌دهد وای‌فای و موبایل که حوزه مغناطیسی ایجاد می‌کنند، خطر سقط جنین زنان باردار را 50 درصد افزایش می‌دهد.

تحقیقات پیشین نشان داده بود اشعه‌های غیریونیزه حوزه‌های مغناطیسی که از خطوط برق و دکل‌های مخابراتی نیز ایجاد می‌شوند، برای بدن انسان مضر هستند. این اشعه‌ها به تغییرات ژنتیکی و سرطان نیز منجر می‌شوند و در کنار این موارد خطر سقط جنین در زنان باردار را می‌افزایند.

در همین راستا محققان در اوکلند آمریکا 913 زن باردار را در مراحل مختلف بررسی کردند. برخی از شرکت کنندگان در تحقیق قبلا حداقل یک سقط جنین داشتند. این تحقیق نشان داد زنانی که در برابر میزان بالای اشعه بودند 48 درصد بیشتر از بقیه در معرض خطر سقط جنین بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر