jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۳۰۶۰   ۲۵ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان این‌که اختصاص هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای پزشک خانواده قابل قبول نیست، گفت: این بودجه فقط جوابگوی 10 تا 15 استان کشور است.

به گزارش خانه ملت، ابوالفضل سروش ‌افزود: در میان مسئولان اراده‌ای برای اجرای پزشک خانواده وجود ندارد، یعنی هنوز متولیان باور نکرده‌اند که برای گذر از مشکلات مالی موجود در طرح تحول سلامت، پزشک خانواده باید اجرایی شود.

‌وی با بیان این‌که اجرای پزشک خانواده در نیمی از استان‌های کشور تا حدودی قابل قبول است، تصریح کرد: بهتر است همانند طرح تحول سلامت، پزشک خانواده را به یکباره در تمامی استان‌ها اجرایی نکرد؛ متاسفانه مسئولان ‌به این نتیجه رسیده‌اند که اجرای طرح تحول به روش فعلی درست نبوده است، بنابراین باید با اجرا در برخی استان‌ها نواقص آن را استخراج کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر این‌که وزارت بهداشت و درمان تاکنون پزشک خانواده را به معنای واقعی باور نکرده است، گفت: یعنی هنوز به این نتیجه نرسیده که اجرای پزشک خانواده به عنوان تکلیف قانونی در برنامه پنجم و ششم توسعه در حل بخشی از مشکلات این وزارتخانه مفید است؛ بنابراین تا زمانی که این باور ایجاد نشود اجرای مصوبات قانونی به نتیجه قابل‌قبولی دست پیدا نمی‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

شعار زدگی در بهداشت و درمان

شعار زدگی در بهداشت و درمان

دیروز رئیس‌جمهوری گفت کارنامه هشت سال فعالیت دولت در زمینه بهداشت و درمان از زمان هخامنشیان تاکنون بی‌نظیر بوده است.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر