jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۹۴۱۲۰ ۲۵ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

میزان صادرات نفت آمریکا به آسیا با افزایش روزانه 675 هزار بشکه رکورد زد و این مساله، نتیجه طرح کاهش تولید نفت اوپک را پیچیده کرده است.

بر اساس آمار ردیابی تانکرها و آمارهای جمع‌آوری‌شده توسط مرکز پیش‌بینی و تحقیقات نفتی تامسون رویترز، میزان نفت آمریکا که برنامه‌ریزی شده ماه نوامبر به آسیا صادر شود، رکورد زد.

آمارها نشان می‌دهد که 19/7 میلیون بشکه نفت خام آمریکا قرار است در ماه نوامبر به آسیا سرازیر شود. این رقم معادل 675 هزار بشکه در روز است.

در این آمار، تنها میزان نفتی که در حال صادرات است، نشان داده می‌شود و آنهایی را که در مقصد در حال خالی‌شدن بوده یا خالی شده‌اند، شامل نمی‌شود.

گزارش رویترز حاکی است این مقدار حتی بیش از 50 درصد افزایشی است که ماه اکتبر به وقوع پیوست .آن موقع رقم 427 هزار بشکه در روز بود و این رقم حتی بیش از رقم 541 هزار بشکه در روز است که از ماه ژوئن ثبت شده بود.

رویترز می‌نویسد، با سرازیر شدن نفت آمریکا به سمت آسیا، طرح کاهش تولید نفت اوپک در هاله‌ای از ابهام است. کشورهای تولیدکننده نفت اوپک از ابتدای سال 2017 طرحی را کلید زدند که تولید روزانه را 1/8 میلیون بشکه در روز کاهش دادند.

یک‌بار این قرارداد تا مارس 2018 تمدید شده و کشورهای تولیدکننده در حال مذاکره هستند که آیا طرح کاهش تولید نفت دوباره تمدید شود یا نه. برخی وزرای نفت کشورها برای تمدید دوباره این طرح چراغ سبز نشان داده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر