Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
ورزشی کد خبر: ۱۰۸۹۸۶۳ ۱۲ آبان ۱۳۹۶  |  ۱۱:۴۷

رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا در پی انتقادات و تهدیدات سران ارشد ورزش عربستان سعودی به ریاض سفر کرد.

ماجرای یک ملاقات مشکوک در ریاض

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، شیخ سلمان بن‌ابراهیم آل‌خلیفه ، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) روز گذشته (پنحشنبه) به عنوان بخشی از سیاست خود برای برقراری ارتباط با اعضای AFC به شهر ریاض، پایتخت عربستان سفر کرد. رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا که در روزهای اخیر به شدت از سوی سران ارشد ورزش عربستان مورد انتقاد و به نوعی تهدید قرار گرفته بود، در این سفر با ترکی آل‌الشیخ، رئیس اداره کل ورزش و رئیس کمیته المپیک عربستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در جریان این دیدار، شیخ‌سلمان توضیحاتی را به آل‌‌شیخ در مورد برنامه این کنفدراسیون برای ارتقای سطح فوتبال قاره آسیا تحت پروژه «چشم‌انداز و مأموریت AFC» داد. طرفین همچنین در مورد برنامه‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا به منظور حمایت از فدراسیون‌ها و اتحادیه‌های عضو این کنفدراسیون به بحث و تبادل نظر پرداختند.

اخیراً رسانه‌های عربستانی مدعی شدند پرونده‌های جدیدی برای افشای سرنخ‌های اصلی تحرکات کنفدراسیون فوتبال آسیا و کمیته‌هایش علیه ورزش عربستان و تیم‌های سعودی وجود دارد و تأکید کردند AFC تلاش کرده است که این کار را از طریق تلاش غیر مستقیم با طرف‌های متعددی از خارج کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام داده تا نمایش‌های دیگری را شبیه آنچه در فینال 2014 از سوی نیشیمورا داور ژاپنی رخ داد و همچنین شرط‌بندی‌هایی که قهرمانی را در نهایت به سیدنی استرالیا عطا کرد، آغاز کند.

ترکی آل‌الشیخ تهدید کرده بود در صورتی که مجبور شود پرونده‌های بیشتری را به ویژه علیه شیخ سلمان بن‌ابراهیم آل‌خلیفه و شیخ احمد الفهد، رئیس شورای آسیا افشا خواهد کرد، اما اعلام کرده بود که ترجیح می‌دهد این کارها را انجام ندهد چرا که این پرونده‌ها، همانند دوره‌های گذشته ممکن است به سقوط و حذف افراد زیادی منجر شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر