jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۵۱۳۱ ۲۹ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی از تصویب بافت تاریخی چهارشهر استان خبر داد.

جلیل جباری با بیان این‌که بافت تاریخی شهرهای ارومیه، خوی، ماکو و تکاب تصویب شده است، افزود: با توجه به طرح شطرنجی سلماس می‌توان بافت تاریخی آن را تصویب و تعدادی از ابنیه موجود در شهر را حفاظت کرد.

وی با اشاره به قدمت تاریخی شهرستان سلماس عنوان کرد: وجود آثار تاریخی مانند تپه اهرنجان، حکاکی‌های خان تختی و حمام شیخ سلماس و کلیسا‌های موجود در این شهرستان، حکایت از تاریخ بلند منطقه دارد که باید در حفظ و نگهداری این آثار ارزشمند همکاری کنیم. جباری ادامه داد: حمام شیخ سلماس امکان تبدیل به موزه‌های مردم شناسی و باستان شناسی را داشته و می‌توان تپه تاریخی و ارزشمند اهرنجان را نیز به پارک اثر زیبایی تبدیل کرد که در هر دو مورد شهرداری سلماس می‌تواند کمک‌های زیادی انجام دهد. / مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر