jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۸۲۷۸۱   ۲۲ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۸:۵۳

معاون وزارت خارجه روسیه می‎گوید این کشور از هیچ تلاشی برای حفظ برجام فروگذار نکرده و برای تداوم رایزنی در این باره ظرف چند هفته آینده با آمریکا وارد گفتگو می‎شود.

روسیه با آمریکا درباره برجام تماس می‎گیرد

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سرگئی ریابکوف از تلاش این کشور برای تداوم گفتگو با آمریکا سخن گفت تا به این ترتیب توافق هسته ای ایران دست نخورده باقی بماند.

وی در این باره توضیح داد: طبیعتا ما در این باره با طرف آمریکایی صحبت می کنیم. هدف ما همین است که دستاورد بزرگ تلاش های دیپلماتیک را در حوزه مهم که عدم اشاعه منع سلاح های کشتار جمعی است، حفظ کنیم.

وی ادامه داد: امیدوارم آمریکا از ایده اعمال دوباره تحریم های ضد ایرانی صرف نظر کند.

ریابکوف در این باره گفت: مسئله اعمال دوباره تحریم های ضد ایرانی واشنگتن به موضوع روز تبدیل شده است. اما، با همه این اوصاف، ترجیح می دهم به این موضوع باور داشته باشم که واشنگتن در نهایت نه فقط به ندای روسیه بلکه به ندای سایر امضا کنندگان برجام گوش داده و نتیجه تصمیماتش در این زمینه و همچنین تاثیر ناکامی این مکانیسم را بررسی خواهد کرد.

وی گفت: تماس ها با آمریکا که شامل موضوع ایران هم می شود، ممکن است ظرف چند هفته انجام بگیرد.

ریابکوف تاکید کرد: روسیه نهایت تلاش خود را می کند تا برجام دست نخورده باقی بماند؛ تا این توافق به ناکامی کشیده نشود. روسیه می داند که برجام سندی کارآمد و مفید است. در شرایط جدید که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از بسته تغییرات خبر می دهد، روسیه از هیچ تلاشی برای حفظ برجام و ممانعت از ناکامی آن فروگذار نمی کند.

گفتنی است ترامپ دیروز جمعه با طرح اتهامات بی اساس علیه ایران، پایبندی این کشور به برجام را زیر سوال برد و تهدید کرد اگر کنگره تغییرات مورد نظر را اعمال نکند، از توافق هسته ای خارج خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر