کد خبر: ۱۰۷۹۸۹۷
راهنمای انتخاب راکت پینگ پنگ حرفه ای

خرید راکت پینگ پنگ حرفه ای همیشه یکی از اصلی ترین دغدغه های بازیکنان حرفه ای و نیمه حرفه ای پینگ پنگ بوده است.

راکت پینگ پنگ حرفه ای از چوب و رویه مجزا تشکیل می شود.

چوب راکت پینگ پنگ :
انتخاب چوب راکت پینگ پنگ یا اصطلاحا تخته راکت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . راکت پینگ پنگ نباید با چشمان بسته یا بدون علم یا از روی تعصب و تقلید انتخاب شود . انتخاب چوب راکت پینگ پنگ کاملا به سبک بازی شما بستگی دارد یک انتخاب اشتباه میتونه کل بازی شما رو نابود و انتخاب از روی علم و حساب شده میتونه بازی شما رو به اوج برسونه .چند نکته اساسی که برای انتخاب چوب راکت پینگ پنگ مناسب باید در نظر بگیرید اینکه راکت پینگ پنگ نرم و بدون کربن برای ضربات کنترلی و دفاعی . راکت پینگ پنگ کربن دار نرم یا اصطلاحا سرعتی نرم برای تاپ اسپین های پرپیچ نزدیک میز پینگ پنگ . راکت پینگ پنگ کربن دار نیمه سخت برای لوپ های سرعتی با فاصله از میز پینگ پنگ و راکت پینگ پنگ سخت برای تک های قدرتی مناسب تر هستند .

همچنین به طور کلی راکت پینگ پنگ به سه کلاس DEF و ALL و OFF تقسیم شده که هر کلاس به 3 دسته منفی و معمولی و مثبت تقسیم می شوند . کلاس DEF برای بازیکنان حرفه ای با سبک دفاعی طراحی شده است . کلاس ALL برای بازیکنان مبتدی که هنوز سبک مشخصی ندارند تهیه شده تا بتوانند همه سبک ها و تکنیک هارا تا حد متوسطی اجرا کنند . اما کلاس OFF که پرطرفدارترین کلاس نیز هست مخصوص بازیکنان حمله ای و پرسرعت و پرپیچ طراحی شده است که خود این کلاس به OFF- و OFF و OFF+ نقسیم می شود که که آف منفی کمی کنترلی تر و آف مثبت کاملا سرعتی و بسیار کم کنترل است و برای بازیکنان مبتدی که تسلط بالایی روی راکت ندارند توصیه نمی شود .

دسته ی راکت 2 نوع کلی دارد که شیک هند و پن هولدر نامیده می شود . پن هولدر سبک ویژه ی بازیکنان شرق آسیا هست که خود به دو دسته پن هولدر چینی و ژاپنی تقسیم می شود . اصلی ترین مدل های شیک هند چوب های دسته صاف و شمشیری و آناتومیک هستند که حدودا 90 درصد بازیکنان ایرانی از دسته های شمشیری و مابقی از دسته های صاف استفاده می کنند . چوب های با دسته آناتومیک و یا چوب های پن هولدر در ایران بسیار کمیاب هستن .

برند های باترفلای و کورنلیو محبوبترین و حرفه ای ترین برندها در زمینه تولید چوب راکت پینگ پنگ هستند .

بعد از انتخاب چوب راکت پینگ پنگ نوبت به انتخاب رویه راکت مناسب می رسد .

رویه راکت پینگ پنگ :
انتخاب رویه راکت پینگ پنگ نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . رویه راکت نباید با چشمان بسته یا بدون علم یا از روی تعصب و تقلید انتخاب شود . انتخاب رویه راکت کاملا به سبک بازی شما بستگی دارد یک انتخاب اشتباه میتونه کل بازی شما رو نابود و انتخاب از روی علم و حساب شده میتونه بازی شما رو به اوج برسونه .چند نکته اساسی که برای انتخاب رویه راکت پینگ پنگ مناسب باید در نظر بگیرید اینکه به دو فاکتور اسفنج رویه و لاستیک رویه باید دقت کنید . برای اسفنج فاکتوری به نام درجه سختی بیان می شود . هرچه درجه سختی کمتر باشد رویه نرمتر و برای بازی نزدیک میز مناسبتر است و قوس دهی بالاتری ایجاد میکند . هرچه درجه سختی بالاتر باشد رویه راکت سخت تر بوده و برای بازی سرعتی دور از میز یا تک های قدرتی مناسب تر است و کنترل رویه راکت کاهش می یابد .
اما ضخامت اسفنج بیشتر برای بازی حمله ای و صخامت اسفنج پایینتر یا رویه های بدون اسفنج برای بازی دفاعی به کار می روند .

در مورد نوع لاستیک هم باید توجه کرد لاستیک از نوع جهنده یا چسبنده - سرعتی یا پرپیچ است . عمر رویه راکت پینگ پنگ کاملا به عمر کیفیت لاستیک اون بستگی دارد . کمپانی کورنلیوی فرانسه با بکارگیری از لاستیک های کارخانه لاستیک سازی میشلن آلمان با کیفیت ترین لاستیک رویه هارو تولید می کند .

رویه راکت به دودسته کلی صاف و دانه دار تقسیم می شود . رویه های صاف حمله ای که متداول ترین رویه راکت های بازار هستند سرعت و جهندگی و پیچدهی بالایی روی توپ پینگ پنگ ایجاد می کنند . رویه های صاف کنترلی که معمولا توسط کمپانی دبل هپینس تولید می شوند دارای لاستیکی با سطح چسبندگی بالا برای افزایش دقت و کنترل ضربه به کار می روند و نیاز به قدرت بدنی بالایی جهت بازی حمله ای دارند . رویه های صاف دفاعی که از آنها با نام آنتی یا ضد پیچ هم یاد می شود و معمولا بدون اسفتج هستند برای خنثی کردن ضربات پرپیچ و پرسرعت رقیب به کار می رود و جنبه کاملا دفاعی دارد و حمله کردن با آنها کاری تقریبا غیرممکن است و البته این رویه ها حداقل در ایران طرفدارای زیادی ندارد .

رویه های دانه دار نیز خود به دو دسته دانه کوتاه و دانه بلند تقسیم می شوند .رویه های دانه کوتاه بیشتر برای بازی نیمه حمله ای نیمه کنترلی با بلوک های فشاری و سرعتی به کار می رود . پیدهی بالا با این رویه ها کار سختی هست اما مزیتشون این هست که سرعت و کنترل بالا رو باهم دارا هستند اما رویه های دانه بلند که به اشتباه از آنها به عنوان فینت هم یاد میشود رویه های دفاعی هستند که از آنها به عنوان معکوس کننده پیج توپ حریف استفاده می شود و برای کات کشیدن در نزدیک و دور از میز عالی هستند.

بازی با این رویه ها سبکی کاملا متفاوت طلب میکند و همچنین نیاز به تحرک کمتری دارد. در ایران استفاده از این رویه ها روبه افزایش است. این رویه در دونوع اسفنج دار و بدون اسفنج (OX) تولید شده که سری بدون اسفنج کنترلی تر بوده و جهندگی کمتری ایجاد می کند .

برند های باترفلای و جوو و تیبهار دیگر کمپانی های بزرگ در زمینه تولید رویه راکت های حرفه ای پینگ پنگ به شمار می روند .

شما دوستان گرامی می توانید برای مشاوره ی حرفه ای و انتخاب بهترین راکت پینگ پنگ مناسب با سبک بازی خودتون با آقای سعید شریف زاده مدیر فروشگاه پینگ پنگ باترفلای شاپ تماس بگیرید .

www.butterflyshop.ir

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها