با تاکید رئیس سازمان صداوسیما، رسانه ملی برای پوشش مراسم استقبال از پیکر شهید سرافراز محسن حججی و وداع با این پیکر مطهر تدارک ویژه‌ای را در نظر گرفته است.
کد خبر: ۱۰۷۷۵۲۲

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این مراسم به صورت زنده از شبکه‌های افق، خبر، یک و قرآن و معارف سیما و همچنین رادیو‌های تهران و ایران پخش مستقیم خواهد شد. شبکه‌های العالم، جام‌جم و پرس‌تی‌وی نیز گزارش‌های زنده و تولیدی از این مراسم برای مخاطبان خود در سراسر جهان پخش خواهند کرد. دیگر شبکه‌های سراسری رسانه ملی نیز گزارش‌های مختلفی را از این مراسم برای مخاطبان خود پخش خواهند کرد.

مراسم تشییع پیکر مطهر شهید محسن حججی، امروز در میدان امام حسین(ع) در تهران برگزار می‌شود. قرار است شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی مذکور، این مراسم را از ساعت 8 تا 12 به صورت زنده تقدیم مخاطبان کنند. همچنین مراسم تشییع شهید حججی در زادگاهش در نجف‌آباد اصفهان، علاوه بر پخش زنده از شبکه استانی اصفهان، در بخش‌های مختلف خبری و شبکه‌های سراسری، انعکاس وسیعی خواهد داشت.

بر همین اساس، مجید شعبان‌پور، رئیس مرکز تولید و فنی سیما از استقرار سه واحد سیار مجهز به 14 دوربین برای پوشش تصویری مراسم تشییع شهید مدافع حرم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سیما، رئیس مرکز تولید و فنی سیما با اشاره به تداخل هفته دفاع مقدس و دهه اول محرم و رجعت عارفانه شهید مدافع حرم، محسن حججی روزهای پرکاری را برای همکاران خود پیش‌بینی کرد.

وی با اشاره به استقرار سه واحد سیار در میدان امام حسین(ع) تهران برای پوشش کامل تصویری تشییع پیکر شهید حججی تاکید کرد: این مراسم به صورت زنده برای شبکه یک ارسال شده و دیگر شبکه‌ها نیز از تصاویر ارسالی بهره می‌برند.

شعبان‌پور از فعالیت بیش از 90 نفر از همکاران خود در مرکز تولید و فنی برای مراسم تشییع پیکر پاک شهید مدافع حرم خبر داد و افزود: با توجه به شروع ماه محرم و برگزاری آیین‌هایی همچون شیرخوارگان حسینی، همایش احلی من‌العسل و عزاداری روزهای تاسوعا و عاشورا و برنامه‌های مربوط به هفته دفاع مقدس، همکاران ما در مرکز تولید و فنی سیما آماده سرویس‌دهی به درخواست‌های متعدد در تهران و مراکز استان‌ها هستند.

وی اضافه کرد: در کنار امکانات مستقر در اماکن مهمی همچون حسینیه امام(ره)، حرم حضرت معصومه(س)، حرم امام رضا(ع)، حرم عبدالعظیم حسنی و... واحدهای سیار مرکز تولید و فنی به صورت آماده‌باش کامل هستند تا در صورت نیاز به این مکان‌ها اعزام شوند.

رئیس مرکز تولید و فنی همچنین از اعزام دو واحد سیار به زنجان، آران و بیدگل سخن گفت و اضافه کرد: مانند سال‌های گذشته، پخش مراسم عزاداری از زینبیه و حسینیه اعظم زنجان و نمایش شور حسینی مردم آران و بیدگل همچنان در دستور کار این مرکز قرار دارد و همکاران ما این مراسم را پوشش می‌دهند.

وی تاکید کرد: نیروهای این مرکز در کنار برنامه‌های معمول هفتگی شبکه‌های سیما همچون فوتبال، حالا خورشید، نماز جمعه و... در طول ایام محرم در آماده‌باش کامل به سر می‌برند تا جوابگوی برنامه‌های تلویزیونی مورد نیاز مردم باشند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها