jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۷۳۱۴۱ ۲۵ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: 177 سازه آبخیزداری و شش هزار و 200 هکتار عملیات بیومکانیک با ظرفیت مهار سالانه 48 میلیون مترمکعب از ریزش‌های جوی و سیلابهای فصلی طی برنامه پنجم توسعه در سطح این استان اجرا شده است.

امید ذاکری به ایرنا گفت: از این تعداد، 122 سازه آبخیزداری طی فعالیت دولت تدبیر و امید در هرمزگان اجرا شده است.

وی ادامه داد: در قالب برنامه پنجم توسعه 66.8 درصد اهداف مصوب حوزه آبخیزداری در سطح هرمزگان تحقق یافته است .

وی بیان داشت: دستیابی به این سطح از اهداف برنامه آبخیزداری با تخصیص 40.9 درصد از اعتبارات مصوب تملک دارایی‌های سرمایه ای ملی و استانی محقق شده است.

ذاکری با اشاره به نقش مهم مردم و خیران در تحقق اهداف آبخیزداری در هرمزگان و با تاکید بر ضرورت توسعه فعالیت‌های آبخیزداری و آبخوانداری در استان گفت: کنترل آبهای مرزی، تغذیه آبخوان‌های زیرزمینی، تقویت منابع آب شرب روستایی، پیشگیری و مهار سیل، حفاظت خاک و کنترل فرسایش و رسوب از جمله مهم‌ترین مزایای اجرای طرح‌های آبخیزداری است.

وی احیای پوشش گیاهی عرصه‌های منابع طبیعی، پایداری منابع آب کشاورزی، کمک به تامین آب شرب دام، پایداری اکوسیستم‌های طبیعی و بهبود و استمرار تولید و اشتغال را از دیگر مزایای اجرای طرح‌های آبخیزداری عنوان کرد.

هفت هزار و 451 سازه آبخیزداری و بیش از 110 هزار هکتار عملیات بیولوژیک و بیومکانیک با ظرفیت آبگیری 400 میلیون مترمکعب در سال در سطح استان هرمزگان اجرا شده است.

از مساحت هفت میلیون و200 هزار هکتاری استان هرمزگان ، شش میلیون و 900 هزار هکتار جزو عرصه‌های منابع طبیعی است که یک میلیون و 80 هزار هکتار آن جنگل، چهار میلیون و 93هزار هکتار مرتع و یک میلیون و 565 هزار هکتار آن را بیابان تشکیل می‌دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر