jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۸۴۸ ۱۴ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

پژوهشگران شهرستان محلات با اجرای طرح اصلاح نژاد به تولید 120رقم جدید گل‌های داوودی دست یافتند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سرپرست پژوهشکده ملی گل و گیاه زینتی دراین باره گفت: پژوهشگران محلاتی به تولید 120 رقم جدید گل‌های داوودی دست یافتند.

محمدرضا شفیعی افزود: محققان گل و گیاهان زینتی با اجرای طرح اصلاح نژاد گل با استفاده از شیوه دو رگ‌گیری ارقام داخلی و خارجی به تولید 120 رقم گل داوودی در شکل و رنگ‌های جدید دست یافتند. وی افزود: این ارقام جدید حاصل دو سال کار پژوهشی محققان این پژوهشکده در گلزاری به وسعت 500 متر است. سرپرست پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی در محلات، کیفیت بالاتر، تنوع رنگ، بازارپسندی و ماندگاری را از ویژگی‌های ارقام جدید دانست و افزود: با تولید انبوه رقم‌های جدید گل‌های داوودی در رنگ‌ها و شکل‌های مختلف زمینه برای تولید و صادرات گل داوودی فراهم می‌شود. شفیعی با بیان این‌که قطب تولید گل‌های داوودی کشور، گلزارهای شهرستان‌های ورامین، دماوند و محلات است، افزود: محلات از نظر تولید گل‌های داوودی رتبه اول کشور را دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر