jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۸۴۸ ۱۴ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

پژوهشگران شهرستان محلات با اجرای طرح اصلاح نژاد به تولید 120رقم جدید گل‌های داوودی دست یافتند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سرپرست پژوهشکده ملی گل و گیاه زینتی دراین باره گفت: پژوهشگران محلاتی به تولید 120 رقم جدید گل‌های داوودی دست یافتند.

محمدرضا شفیعی افزود: محققان گل و گیاهان زینتی با اجرای طرح اصلاح نژاد گل با استفاده از شیوه دو رگ‌گیری ارقام داخلی و خارجی به تولید 120 رقم گل داوودی در شکل و رنگ‌های جدید دست یافتند. وی افزود: این ارقام جدید حاصل دو سال کار پژوهشی محققان این پژوهشکده در گلزاری به وسعت 500 متر است. سرپرست پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی در محلات، کیفیت بالاتر، تنوع رنگ، بازارپسندی و ماندگاری را از ویژگی‌های ارقام جدید دانست و افزود: با تولید انبوه رقم‌های جدید گل‌های داوودی در رنگ‌ها و شکل‌های مختلف زمینه برای تولید و صادرات گل داوودی فراهم می‌شود. شفیعی با بیان این‌که قطب تولید گل‌های داوودی کشور، گلزارهای شهرستان‌های ورامین، دماوند و محلات است، افزود: محلات از نظر تولید گل‌های داوودی رتبه اول کشور را دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر