jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۸۲۸ ۱۴ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

با رسیدن نیروهای ارتش و مقاومت به دروازه‌های شهر صورت گرفت

محاصره 3 ساله دیرالزور درهم شکست

منابع محلی خبر دادند شهر مهم و استراتژیک دیرالزور پس از سه سال محاصره داعش با ورود نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت از محاصره خارج شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، این منابع محلی در استان دیرالزور از رسیدن نیروهای ارتش سوریه به نزدیکی تیپ 137 خبر می‌دهند. در صورت تثبیت وضعیت نیروها در این محور، عملا محاصره سه سال و یک ماهه و 20 روزه شهر دیرالزور (مرکز استان) شکسته شده است.

همزمان با نزدیکی شکسته شدن محاصره چند ساله بسیاری از مردم شهر به خیابان ریخته و همزمان با اظهار شادمانی منتظر رسیدن اولین نیروهای ارتش هستند.

استاندار دیرالزور در گفت‌وگو با تلویزیون سوریه گفت: مردم در شهر منتظر رسیدن نیروهای ارتش هستند. بزودی پیروزی را در شهر جشن خواهیم گرفت.

وی افزود: داعش دچار نوعی آشفتگی شده و تمرکز روحی خود را از دست داده است.

این خبر حاکی است نیروهای سوری و مقاومت با پشتیبانی یگان‌های موشکی، جنگنده‌های سوری و روس توانستند مواضع خود را در حومه میادین نفتی «القصیبه، الخراطه، طار طریفاوی و قصر طریفاوی» به طور کامل تثبیت کنند. نیروهای سوری و مقاومت در ادامه، عملیات را از محور شمال غرب به سمت شهر دیرالزور ادامه دادند و با حملات گسترده علیه مواضع تروریست‌های داعش، موفق شدند خود را به ورودی میدان فتی «الزراعه» در غرب شهر دیرالزور (حومه غرب پایگاه تیپ 137 ارتش) برسانند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر