jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۷۹۹ ۱۴ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

پرداختن به زندگی شهدا در سال‌های اخیر، دغدغه بسیاری از نویسندگان شده است؛‌ دغدغه‌ای مقدس که تصویری روشن از چهره‌های ماندگار دفاع از وطن ارائه می‌کند.

حالا این روزها کتابی با عنوان خیابان تبریز درباره زندگی و زمانه شهید قدرت‌الله چگینی نوشته و از سوی نشر مجنون منتشر شده است. این کتاب، بریده‌هایی از خاطرات خانواده، دوستان و شاگردان این معلم است که در تهران، قزوین، قم و الیگودرز از محضر او بهره برده‌اند. این کتاب را میثم رشیدی مهرآبادی نوشته و تحقیقاتش بر عهده محسن نجفی بوده است. ناشر سعی کرده با قیمت‌گذاری منصفانه این کتاب، تهیه‌اش را برای همه اقشار جامعه امکان‌پذیر کند.

شهید چگینی تمرکز خود را بر درس قرآن متمرکز کرده بود؛ البته جلسه اصلی قرآن وی در خارج از سیستم آموزشی و در محافل و منازل به صورت گاه آشکار و گاهی مخفیانه برگزار می‌شد. وی سبک تدریس جالبی داشت و سعی می‌کرد، مباحث قرآنی را با استناد به شرایط روز جامعه تدریس کند، به این معنی که تفسیر ارائه شده از قرآن را مطابق نیاز جامعه در اواخر دوران پهلوی و در راستای روشنگری و پرده برداشتن از ظلم و جنایات رژیم شاه مطرح می‌کرد.

چگینی سال 1326 در قزوین متولد شد و سال 1360 در حالی که 34 سال بیشتر نداشت،‌ به شهادت رسید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر