تلاش برای یافتن گنج، جان سه نفر را گرفت. مرد صاحبخانه وقتی برای درمان پسرش پیش مرد رمال رفت، متوجه شد گنجی در زیر خانه او مخفی شده و بدیمنی آن باعث بیماری فرزندش شده است.
کد خبر: ۱۰۶۹۵۹۵
نقشه گنج مرد رمال 3 قربانی گرفت +عکس

به گزارش جام‌جم، مرد جوان هیچ‌وقت فکر نمی‌کرد حرف‌های مرد رمال درست باشد و به خاطر گنجی که در زیر خانه‌اش قرار داشت، تنها فرزندش جان خودش را از دست بدهد. بعد از مرگ فرزندش ماجرای گنج از ذهنش دور نمی‌شد و با همسرش تصمیم گرفتند، گنج را پیدا کنند. موضوع را به برادرش گفت و او همراه دو نفر از دوستانش، شب به خانه‌اش آمدند. قرار گذاشتند بعد از کشف گنج هر کس سهم خودش را بردارد.

جست‌وجو در عمق 8 متری

آن‌طور که مرد رمال گفته بود باید چاهی به عمق 8 متر حفر می‌کردند تا به گنج برسند. آنها از 2 شهریور حفر چاه را آغاز کردند. روز شنبه به عمق شش متری رسیده بودند و فاصله کمی با گنج داشتند. یکی از آنها در عمق چاه در حال حفاری بود و دو نفر دیگر بالای چاه با طناب خاک را بیرون می‌کشیدند.

ناگهان دیوار بین تونل آنها و چاه فاضلاب تخریب و فاضلاب وارد تونل شد. دو نفری که بالای چاه بودند برای نجات جان دوست خود وارد چاه شده اما خودشان هم گرفتار شدند.

مرد صاحبخانه بسختی با طناب جسد برادرش و دو دوست او را از چاه بیرون کشید و آنها را به داخل مینی‌بوس خود برد. نمی‌دانست با جسدها چکار کند. با همسرش چند ساعت در شهر چرخیدند. او می‌ترسید جنازه‌ها را خاک کند و بعد متهم به قتل شود. نمی‌دانست جواب خانواده‌اش را چه بدهد. سرانجام تصمیم گرفت به کلانتری برود و واقعیت ماجرا را بگوید. همسرش را از مینی‌بوس پیاده کرد و همراه سه جنازه به کلانتری آبیک رفت و ماجرا را برای افسر نگهبان بازگو کرد.

سعید احمدزاده، دادستان عمومی و انقلاب آبیک در این باره به جام‌جم گفت: متهم ساعت 3 و 5 دقیقه یکشنبه وارد کلانتری شد و ادعا کرد، جسد برادرش و دو نفر دیگر داخل مینی‌بوس است. ماموران با بررسی این ادعا و تائید آن، موضوع را به بازپرس جنایی اعلام کرده و با حضور او تحقیقات در این باره آغاز شد.

مرد راننده درباره علت مرگ این سه نفر به بازپرس گفت: چند ماه قبل فرزندم به بیماری سختی مبتلا شد و تلاش پزشکان برای نجات جان او فایده‌ای نداشت. وقتی از پزشکان ناامید شدم، تصمیم گرفتم از مردی رمال کمک بگیرم. او را به خانه‌ام آوردم که او با دیدن وضع فرزندم مدعی شد، زیر خانه ما گنجی مخفی شده و این گنج وکیلی دارد. وجود این گنج که در عمق هشت متری زمین است برای من و خانواده‌ام بدیمن است. به همین خاطر باید آن را خارج کنیم و مراقب وکیل گنج که مراقب آن است باشیم. حرف‌های مرد رمال را جدی نگرفتم و چند روز بعد فرزندم فوت کرد. بعد از آن احتمال دادم حرف‌هایش راست بوده است. موضوع را با همسرم درمیان گذاشتم و تصمیم گرفتیم حالا که فرزند خود را از دست دادیم، حداقل گنج را پیدا کنیم. برادرم را در جریان قرار دادم و قرار شد او با کمک دونفر از دوستانش که در شمال کشور زندگی می‌کنند حفاری را آغاز کنند. از 2 شهریور حفاری را آغاز کردیم. برای این که همسایه‌ها به موضوع مشکوک نشوند، یکی از اتاق‌ها را خالی کرده و خاک‌ها را آنجا دپو می‌کردیم. ساعت 5 و 30 دقیقه عصر شنبه ناگهان دیواره چاه ریزش کرد و فاضلاب داخل آن ریخت. قبل از این‌که بتوانم کاری کنم برادرم و دو دوستش گرفتار شدند و جان باختند.

جسد یکی از آنها را با چنگک خارج کردم اما نتوانستم جسد دو نفر دیگر را خارج کنم. به همین خاطر طناب را حلقه کرده و به دور گردن آنها انداخته و جنازه را بیرون کشیدم. جسدها را روی روفرشی گذاشته و به داخل مینی‌بوس برده و همراه همسرم چند ساعتی در شهر چرخیدیم تا این‌که تصمیم گرفتم خودم را معرفی کنم.

دردسر توهم گنج

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک افزود: پس از اعترافات این مرد، بلافاصله پلیس در صحنه حادثه حاضر شد و پس از مشاهده چاه حفر شده در خانه راننده مینی‌بوس متوجه شدند چاه فاضلاب که در فاصله چند متری چاه حفر شده بوده، نشت کرده و موجب ریزش و پرشدن منزل از آب شده است.

احمدزاده با بیان این‌که کشف گنج تصور واهی بوده، اضافه کرد: بررسی‌های تخصصی و تحقیقات در حال انجام است و بررسی اولیه کارشناسان نشان می‌دهد موضوع فقط توهم بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: پس از گزارش پلیس در شب گذشته، دستورات لازم داده شد و بازپرس دادسرا هم در صحنه حضور یافت و از مکان حادثه بازدید کرد. اجساد برای کالبدشکافی به پزشکی قانونی تحویل داده شدند.

وی افزود: به مسئولان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان آبیک هم دستوراتی مبنی بر بررسی محل حادثه داده شده تا تشخیص دهند آیا محل مورد نظر ارزش تاریخی و فرهنگی دارد یا خیر و در صورت لزوم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبیک را در جریان قرار دهند.

احمدزاده یادآور شد: راننده مینی‌بوس به اتهام حفاری و کاوش برای یافتن عتیقه در بازداشت به‌سر می‌برد و تحقیقات از وی همچنان ادامه دارد. بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد، ادعاهای او مقرون به واقعیت است و ماجرا جنایی نیست.

محمد غمخوار - دبیر گروه حوادث

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها