jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۳۹۳ ۱۳ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

تازه‌ترین کنسرت ارکستر بزرگ «اُرف» به رهبری و سرپرستی مسعود نظر به یاد توران میرهادی، مادربزرگ ادبیات کودک و نوجوان 19 و 20 شهریور در تالار وحدت برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، ارکستر بزرگ اُرف به رهبری، سرپرستی و آهنگسازی مسعود نظر و اجرای نوازندگان و حرکات نمایشی گروه کودک و نوجوان ساعت 21و30 دقیقه روزهای 19 و 20 شهریور در تالار وحدت روی صحنه می‌رود. این ارکستر در سه بخش نمایش موزیکال گروه کودک به رهبری گلنوش موحدی، اجرای ارکستر کوچک به‌رهبری سمیر سبزواری و اجرای ارکستر بزرگ اُرف به رهبری مسعود نظر و همراهی سیمین قدیری برنامه خود را اجرا می‌کند.

در توضیح کنسرت بزرگ «اُرف» آمده است: «بزرگ‌ترین آرزوی توران میرهادی، تولید فرهنگنامه‌ای کامل و جامع برای کودکان و نوجوانان بود و این فرهنگنامه در طول عمر این بانوی تأثیرگذار ادبیات کودک به پایان نرسید. از سوی دیگرانتشار سایر جلدهای فرهنگنامه نیاز به حمایت مادی و معنوی دارد. در این راستا و برای تسریع در تدوین «فرهنگنامه کودکان و نوجوانان» این ارکستر بزرگ به اجرای قطعاتی پرداخته و همه عواید حاصل از این اجرا صرف انتشار این فرهنگنامه خواهد شد. «فرهنگنامه کودکان و نوجوانان» تنها فرهنگنامه‌ای است که با پشتوانه تاریخی و فرهنگی ایرانی به کل جهان نگریسته و از همه دستاوردهای دانش و فرهنگ و هنر جهانی با نگاهی ایرانی استفاده کرده و آن را با زبانی ساده برای استفاده دانش‌آموزان و پژوهشگران عرضه کرده است. این فرهنگنامه نخستین کتاب مرجعی است که به زبان فارسی، همراه با تصویر برای کودکان و نوجوانان تألیف شده ‌است.»

سیده توران میرهادی یکی از بنیانگذاران شورای کتاب کودک، استاد ادبیات کودکان، نویسنده و کارشناس آموزش و پرورش و شخصیت برجسته فرهنگی است که از ‌سال 1358 سرپرستی تدوین و تألیف «فرهنگنامه کودکان و نوجوانان» را نیز به‌عهده داشته است. میرهادی بیش از 60‌ سال در گستره آموزش و پرورش و فرهنگ و ادبیات کودکان کوشید و در این راه یکی از چهره‌های تأثیرگذار سده کنونی ایران است. او به همراه همسرش محسن خمارلو به مدت 25‌سال مجتمع آموزشی تجربی فرهاد یا «مدرسه فرهاد» را از سال 1334 تا 1359 اداره کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر