jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۳۲۴ ۱۳ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

دونالد ترامپ، سال گذشته پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و در جریان مبارزات خود در ایالت کارولینای شمالی از یک واقعیت تلخ پرده برداشت. به گفته نامزد حزب جمهوریخواه «امنیت برخی شهرهای آمریکا نسبت به افغانستان خراب‌تر است‌.» گرچه این اظهار نظر در نگاه اول یک شعار انتخاباتی پر طمطراق برای تخریب ساکن آن زمان کاخ سفید به نظر می‌رسید، اما با گذشت یک سال از این ماجرا شاهد به عینیت رسیدن این ناامنی هستیم.

در جریان درگیری‌ها و تظاهرات خشونت‌آمیز 12 آگوست (21 مرداد) سفیدپوستان افراطی و مخالفانشان در شارلوتزویل ایالت ویرجینیای آمریکا، یک کشته و حدود 20 مجروح برجای ماند‌. دو مامور پلیس آمریکا هم در همین شهر در سانحه سقوط بالگرد جان باختند. این اتفاق سبب شد بار دیگر افکار عمومی در آمریکا و حتی جهان به ناامنی در شهرهای ایالات متحده معطوف شود.

در عین حال این ناامنی سبب شده دولت و حاکمیت در این کشور هزینه‌های بسیاری را در شهرهای مختلف برای تامین امنیت هزینه کند. هزینه‌هایی که می‌تواند گره از مشکلات عدیده بهداشتی، درمانی و شبکه سلامت در این کشور بازکند، ولی به ناچار باید برای تنفرزدایی از کشور هزینه شود.

جدول زیر، نشانگر بخشی از هزینه‌های هنگفتی است که آمریکا برای تامین امنیت شهرهای خود می‌کند. در واقع پلیسی شدن امنیت در آمریکا چنین بار سنگینی را بر بودجه کلی این کشور نهاده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر