jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۸۹۴۲ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در ارومیه آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، این مسابقات در رشته‌های حفظ، قرائت، ترتیل، معارف قرآن و عترت در مجموعه ثارالله سپاه ارومیه واقع در خیابان پرورش بر آغاز شده است.

در حاشیه این مراسم که بیش از 900 شرکت کننده در آن حضور دارند، همخوانی و همسرایی قرآن کریم، اذان، دعاخوانی، انشاد انفرادی، آثار کوتاه رسانه‌ای و مقطع خوانی گروهی قرآن برگزار می‌شود.

24 هزار نفر به صورت مستقیم مخاطب این مسابقات قرار خواهند گرفت و 497 نفر از 31 استان در بخش برادران و در بخش خواهران 400 نفر از 31 استان در رشته‌های قرائت ترتیل حفظ ده، 20 و 30 جزء، مدیحه‌سرایی اذان و رشته معارف به رقابت می‌پردازند.

همچنین 46 نفر از نخبگان قرآنی استان آذربایجان غربی نیز در این مسابقات حضور دارند و صد نفر از داوران ملی و بین‌المللی، داوری این مسابقات را به عهده دارند. حفظ موضوعی و حکمت‌های نهج‌البلاغه، دو رشته‌ای هستند که امسال به مسابقات افزوده شده‌اند.

چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به میزبانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان غربی تا 23 شهریور در دو بخش خواهران و برادران ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر