jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۷۷۸۶ ۰۸ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

سمفونی «حماسه و اقتدار» ساخته مجید انتظامی و سوئیت سمفونی «افلاکیان» به آهنگسازی مسعود پیروی 20 تا 23 شهریور در باغ موزه دفاع مقدس اجرا می‌شود.

به گزارش موسیقی ایرانیان، سوئیت سمفونی «افلاکیان» به آهنگسازی مسعود پیروی و سمفونی «حماسه و اقتدار» ساخته مجید انتظامی، 20 تا 23 شهریور به همت ارکستر فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی واحد 46 در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رونمایی و اجرا می‌شود.

‌مسعود ‌پیروی درباره سوئیت سمفونی افلاکیان گفت: این اثر شامل پنج موومان با نام‌های «مارش»، «سوگ»، «وصال» و قطعه‌های با کلام «یاد یاران» و «مرد عاشق» به خوانندگی محمد کرد است و من سعی کردم در نوشتن هر موومان از نشانه‌های صوتی و موسیقایی استفاده کنم که تداعی‌کننده
این سیر باشد.

‌سوسن تقی‌پور، رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی واحد 46 نیز درباره جزئیات اجرای پیش رو گفت: از آنجا که همیشه دغدغه‌ام ایجاد کارآفرینی برای دانشجویان بوده، با شناختی که از ظرفیت‌های موزه دفاع مقدس پیدا کردم جلساتی را با سردار خضایی، مدیر باغ موزه دفاع مقدس برگزار کرده که طی آن تفاهم‌نامه‌ای برای ساخت این سوئیت سمفونی منعقد شد. به این ترتیب تمامی حقوق معنوی این کار متعلق به باغ موزه دفاع مقدس خواهد بود.

وی ادامه داد: سوئیت سمفونی افلاکیان به آهنگسازی مسعود پیروی روزهای 20 تا 23 شهریور به رهبری شهرام توکلی و علی‌اکبر قربانی در باغ موزه دفاع مقدس میزبان علاقه‌مندان موسیقی است. البته در کنار اجرای اثر افلاکیان، سمفونی «حماسه و اقتدار» استاد مجید انتظامی نیز اجرا خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر