jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۱۰۶۶۲۳۰ ۰۵ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۸:۰۰

کورتانا، دستیار صوتی مایکروسافت است که در ویندوز 8 به خدمت کاربران این سیستم‌عامل درآمد و اکنون در ویندوز 10 به یکی از مهم‌ترین ابزارهای کمک‌رسان به کاربر برای تسریع در انجام امور تبدیل شده است. این دستیار صوتی در ابتدای راه‌اندازی خود نام شما را می‌پرسد و در ادامه همواره شما را با این نام می‌شناسد و به همین نام نیز صدا می‌زند. به‌عنوان مثال چنانچه نام خود را «امیر» معرفی کرده باشید همواره شما را به همین نام صدا می‌زند و هنگام یادآوری قرارهای ملاقات، خوشامدگویی و هر صحبت دیگر نیز نام امیر را به شما اختصاص می‌دهد. در این شرایط چنانچه قصد داشته باشید نام دیگری برای خود برگزینید یا هویت جدیدی را به کورتانا معرفی کنید ‌باید از یک ترفند کمک بگیرید.

روی آیکون کورتانا در نوار وظیفه ویندوز (کنار فرم جست‌وجو) کلیک کنید یا کلیدهای ترکیبی Win + S را فشار دهید.

از بالا- سمت چپ روی آیکون دفترچه یادداشت کلیک کنید.

روی گزینه About Me کلیک کنید.

در ادامه روی Change my name کلیک کرده و نام جدید خود را به‌دلخواه در کادر به‌نمایش درآمده وارد کنید.

برای تائید نام وارد شده روی گزینه Enter کلیک کنید.

اکنون می‌توانید با کلیک روی گزینه Hear how I’ll say it پیش‌نمایشی از نام جدید خود را که با صدای کورتانا پخش می‌شود، گوش کنید و در صورت تائید روی گزینه Sounds good کلیک کنید.

در پایان با کلیک روی گزینه Done عملیات آشناسازی هویت جدید با کورتانا به اتمام رسیده و از این پس کورتانا شما را با نام جدیدتان صدا خواهد زد.

دستیار صوتی کورتانا در ابتدای راه‌اندازی خود نام شما را می‌پرسد و در ادامه همواره شما را با این نام می‌شناسد و به همین نام نیز صدا می‌زند. به‌عنوان مثال چنانچه نام خود را «امیر» معرفی کرده باشید همواره شما را به همین نام صدا می‌زند

امیر عصاری

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر