قضات دادگاه کیفری استان تهران به پسری 21 ساله که مرتکب قتل یکی از دوستانش شده، سه ماه زمان دادند تا دیه درخواستی اولیای دم را تامین کند.
کد خبر: ۱۰۶۱۵۸۰
فرصت طلایی برای رهایی از قصاص

به گزارش جام‌جم، شامگاه 4 آبان 94، مرگ مردی به نام کریم در بیمارستان 15خرداد ورامین به پلیس اطلاع داده شد. دوست کریم به ماموران گفت: «جلوی مغازه صافکاری ایستاده بودیم که دو برادر به نام‌های رحیم و احمد به سمتمان آمدند. رحیم گفت ما برای همسرش مزاحمت ایجاد کرده‌ایم. گفتیم اشتباه می‌کنید. همه چیز حل شده بود و داشتیم رو بوسی می‌کردیم که ناگهان رحیم با آجر به سر و صورت من کوبید. احمد هم با چاقو دو ضربه به کریم زد و متواری شد.»

با ثبت این اظهارات، همسر رحیم به کلانتری احضار شد. او گفت: «مدتی قبل از حادثه، مقتول با سیمکارت ناشناس به من پیامک داده و برایم مزاحمت ایجاد کرده بود. دوستان برادر شوهرم احمد، او را از این ماجرا باخبر کردند.» چند روز بعد، احمد دستگیر و پس از اعتراف به قتل در دادگاه به قصاص محکوم شد.

دیوان عالی کشور این رای را به دلیل نامشخص بودن درخواست پسر خردسال مقتول رد کرد و پرونده را برای رسیدگی مجدد به شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اصغر عبداللهی فرستاد.

معاون قوه از جانب پسر خردسال مقتول درخواست دیه کرد و اولیای دم نیز که پیش از این قصاص خواسته بودند با مراجعه به دادسرا اعلام کردند به شرط پرداخت دیه 500 میلیون تومانی رضایت می‌دهند.

صبح دیروز، متهم از زندان به شعبه چهارم منتقل شد و گفت: «من به خاطر ناموسم مرتکب قتل شدم اما قصدم کشتن نبود. همه در محله می‌گفتند مقتول برای زن برادرم مزاحمت ایجاد کرده است. ما با هم دوست بودیم و سر یک سفره می‌نشستیم. سه چهار بار تذکر دادم، اما فایده نداشت. من حاضرم مبلغ درخواستی اولیای دم را بپردازم، اما برای تامین آن فرصت می‌خواهم.»

در پایان دادگاه نیز قضات سه ماه فرصت دادند تا متهم دیه 500 میلیون تومانی درخواستی را تامین کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها