jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۵۸۴۰۸   ۱۲ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۹:۰۴

در جریان تحقیقات قضایی از معلم درس اقتصاد و مسئولان مدرسه دخترانه که یکی از دختران دانش آموز آن خودسوزی مرگبار کرده بود، معلوم شد آنها نقشی در این ماجرا نداشته‌اند.

جزئیات خودسوزی دختر دانش‌ آموز در پارک جنگلی

به گزارش جام‌جم، ماجرای این پرونده از صبح 28 دی سال گذشته، زمانی کلید خورد که دختر دانش‌آموزی خودش را در بوستان جنگلی کوثر در شرق تهران به آتش کشید.

ماموران زمانی که جسد را یافتند، دست‌نوشته‌هایی از او پیدا شد که روی آن نوشته شده بود «روزی که برای امتحان درس اقتصاد به مدرسه رفتم، برگه‌ تقلب همراهم بود، اما از آن استفاده نکردم. ماجرا که لو رفت، نمره این درسم صفر شد و به من اجازه حضور در دیگر امتحانات را ندادند. معلم با من لج است. یکی از دلایلی که خودسوزی کردم همین نمره صفر است.» بعد از مرگ تلخ این دانش‌آموز، والدین او از مدیر، معلم و مراقب مدرسه که در جلسه امتحان اقتصاد حضور داشتند، شکایت کردند و پرونده با نبود صلاحیت رسیدگی از دادسرای عمومی به شعبه ششم بازپرسی دادسرای جنایی تهران ارسال شد .

تحقیقات نشان می‌داد که معلم اختلافی با دانش‌آموزش نداشته است. مراقب هم مدعی بود آن روز متوجه تقلب او شده و فقط به وی تذکر داده و بعد ماجرا را به مسئولان مدرسه اطلاع داده است. آنها می‌گفتند موضوع تخلفش در شورای مدرسه مطرح و قرار شده سر جلسه بقیه امتحانات بیاید. اگر در ترم بعد هر نمره‌ای در درس اقتصاد گرفت همان را برای ترم قبلی‌اش بگذارند و طبق مقررات قانونی، با این دانش‌آموز برخورد شده است.

این در حالی بود که پدر دانش‌آموز فوت‌شده از مسئول مدرسه بابت تسبیب در مرگ دخترشان شکایت داشت.

در ادامه قرار شد از مسئولان حراست آموزش و پرورش تحقیق شود آیا مسئولان این مدرسه دخترانه در برخورد با دانش‌آموز متخلف مطابق آیین‌نامه انضباطی برخورد کرده‌اند یا نه؟

چند روز پیش با پایان یافتن تحقیقات قضایی معلوم شد معلم و مدیر مدرسه و حتی شورای مدرسه طبق آیین‌نامه انضباطی با دخترفوت شده برخورد کرده‌اند و تخلفی درکار نبوده و درمرگ او نیز نقشی نداشته‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها